Aplikacionet për Apple Watch Ultra, Depth dhe Siren, të disponueshme para orës

Aplikacioni për Apple Watch Ultra tani është i disponueshëm

El Apple Watch Ultra, i paraqitur si risi më 7 shtator dhe i drejtuar për ata aventurierë dhe atletë, ka një nga ekranet më të mira që mund të ketë një Apple Watch. Përveç kësaj, ai ka një buton të personalizueshëm që do të na ndihmojë të vendosim aplikacionin që na përshtatet më mirë në të. Apple nuk dëshiron të humbasë kohë dhe dëshiron që ju të keni në dispozicion disa aplikacione specifike kur të arrijë ora. Është për shkak të kësaj Thellësia dhe sirena janë tani në dispozicion.

Dy aplikacione të reja sapo janë shtuar në App Store që ende nuk kanë një pajisje ku mund të instalohen, sepse këto dy aplikacione janë krijuar posaçërisht për Apple Watch Ultra. Po flasim për Thellësinë dhe Sirenën.

Nëse flasim për Sirenën, kjo është projektuar posaçërisht për situata emergjente. Për shembull, nëse përdoruesit humbasin ose pësojnë ndonjë shqetësim tjetër në një zonë të largët, ata mund, për të tërhequr vëmendjen te vendndodhja e tyre, ta aktivizojnë këtë aplikacion. Kur butoni i veprimit në Apple Watch Ultra shtypet për një kohë të gjatë, aplikacioni lëshon një model unik tingulli 86 decibel që mund të dëgjohet deri në 180 metra larg.

Në vend të kësaj, nëse flasim për Thellësinë, i referohemi një aplikacioni që Përdoret gjatë aktiviteteve rekreative nënujore në një thellësi prej 40 metrash. Çdo aktivitet që bëjmë deri në atë thellësi, aplikacioni do të jetë në gjendje të na informojë për thellësinë aktuale, temperatura e ujit, kohëzgjatja nën ujë, si dhe thellësia maksimale që kanë arritur. Më e mira nga të gjitha, ky aplikacion mund të aktivizohet automatikisht në momentin që Apple Watch Ultra është zhytur në ujë. Por sigurisht, si çdo tjetër, mund të fillohet me dorë.

Tani, mund të pyesni veten nëse fakti që ato janë vendosur në App Store tani është për shkak se Apple Watch Ultra na i sjell ato nga fabrika. Nuk është kështu. Ai i sjell ato nga fabrika, por Apple mendon se disa përdorues mund të dëshirojnë t'i fshijnë disa prej tyre sepse nuk e përdorin atë. Vetëm në rast se dëshironi t'i keni përsëri, është më mirë ta kërkoni në App Store Nuk e rivendos orën në modalitetin e fabrikës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hugo Sanchez dijo

  Gabim në shkrimin e tij është paraqitur më 07 shtator, jo më 07 prill

 2.   Anthony dijo

  Gjithçka është shumë e bukur, por ata prej nesh që rezervuam ULTRA në faqen e Apple në të njëjtën ditë të prezantimit, kemi afate dorëzimi për në tetor dhe sot është mundur të blihet në Mediamark dhe faqe të tjera... fatkeq, shumë keq Apple