Aplikime për të ushtruar në shtëpi [# QuédateEnCasa]

Kjo krizë COVID-19 po sjell shumë pasoja, njëra prej tyre është që me izolimin vullnetar në shtëpitë tona ne priremi të heqim zakonet tona të zakonshme dhe sporti është pikërisht gjëja e parë që braktisim. Punë në telegram nuk do të thotë që të lëmë pjesën tjetër të aktiviteteve tona të përditshme. Trueshtë e vërtetë që shumë njerëz jetojnë në banesa relativisht të vogla ose shtëpi ku të bërit sport mund të bëhet një pengesë e vërtetë, prandaj në iPhone News ne duam t'ju japim një dorë. Ne ju sjellim katër aplikacione me të cilat do të jeni në gjendje të bëni sporte në përputhje me # StayAtHome dhe të ndaloni Coronavirusin.

Ushtroni në shtëpi

Siç tregon emri i tij, qëllimi i këtij aplikacioni është që ju të mund të ushtroni në shtëpi pa pasur nevojë për ndonjë pajisje shtesë. Ka rutina shumë të gjera për të gjithë trupin, barkun, gjoksin dhe krahët ndër të tjera. Ai gjithashtu ka një monitor virtual që do t'ju udhëzojë hap pas hapi dhe një numërues të ushtrimeve që ne bëjmë. Padyshim që është përgatitur si për përdoruesit fillestarë ashtu edhe për ata që kërkojnë diçka më specifike. Ka një kalkulator të kalorive, integron me aplikacionin iPhone Health dhe mban shënim rezultatet.

Ashtu si me shumicën e aplikacioneve në ditët e sotme, ai ka një sistem pagese të integruar, por ju mund të provoni një pjesë të madhe të funksioneve të tij pa qenë nevoja të paguani absolutisht asgjë, kështu që ju mund ta merrni vendimin lirisht. Ka vlerësime të mira në App Store iOS që i japin asaj jo më pak se 4,9 / 5 yje me më shumë se 2.000 vlerësime. Compatibleshtë i pajtueshëm me çdo pajisje me iOS 9 ose më të lartë dhe peshon vetëm 250 MB, kështu që nuk zë shumë hapësirë. Kjo është padyshim një alternativë e shkëlqyer kur bëhet fjalë për të bërë sporte në shtëpi pa ndonjë pajisje specifike.

8fit: Trajnim dhe receta

Ky është një nga aplikacionet më të vjetra dhe më të popullarizuara ndërkombëtarisht. Me të ne përqendrohemi jo vetëm në ushtrime në shtëpi, por gjithashtu do të përqendrohet në dietën tonë. Ushqimi i mirë është thelbësor në mënyrë që të ruhen rezultatet e marra me ushtrime dhe mbi të gjitha për të ruajtur një gjendje të shëndetshme fizike. Ky aplikacion ka objektiva të ndryshëm që do të na ndihmojnë të humbasim peshë, të marrim formë ose të fitojmë masë muskulore në varësi të interesave dhe veçanërisht nevojave tona.

Aplikimi bën një llogaritje të gjendjes sonë fizike dhe do të na sigurojë një vakt dhe një plan trajnimi që përshtatet me nevojat tona. Mos harroni se është i pajtueshëm me iPad dhe Apple TV, kështu që është mjaft i shkathët dhe kjo na lejon të përfitojmë nga pothuajse çdo hapësirë ​​në shtëpinë tonë. Siç pritej, ajo ka pagesa të integruara, diçka që ndodh me shumicën e aplikacioneve kohët e fundit. Peshon jashtëzakonisht pak, pak më shumë se 120 MB hapësirë ​​dhe do të jetë i pajtueshëm me pajisjet që ekzekutojnë një version të barabartë ose më të madh se iOS 11, i cili as nuk është i keq. Për të lëvizur djem dhe vajza.

Shtatë - 7 minuta ushtrim

Koha është e shkurtër, dhe fakti që ne po punojmë në telegram ose që duhet të kujdesemi për më nevojtarët e familjes mund të nënkuptojë se vështirë se kemi kohë për t'i kushtuar kultit të trupit. Kështu Seven është një aplikacion kaq i popullarizuar, premton rezultate me vetëm 7 minuta ushtrime në ditë dhe kjo e ka bërë atë një nga aplikacionet më të shkarkuara dhe më të vlerësuara në industri. Ju do të jeni në gjendje të stërviteni pa pasur nevojë për asnjë lloj materiali dhe të krijoni një zakon ushtrimi falë periudhave të shkurtra kohore. Për shkak të llojit të tij, ndonjëherë është më e vështira për tu adoptuar nëse nuk keni një formë fizike të mëparshme.

Ju mund të vendosni qëllime të tilla si humbja e peshës ose shtimi i masës muskulore, Thjesht duhet të merrni parasysh se cilat janë kapacitetet tuaja fizike, pasi Seven është krijuar për t'ju vendosur në kufi pa pasur nevojë të përdorni ndonjë lloj materiali. Shtatë ushtrimet janë të shpejta, prandaj duhet të jeni të përgatitur paraprakisht për të vazhduar ritmin. Siç pritej, ai ka një seri pagesash të integruara nëse duam të përdorim të gjitha funksionet e tij dhe në këtë rast peshon 300 MB, duke qenë i pajtueshëm me çdo pajisje që po ekzekuton iOS 12 por pa versionin e tij për Apple TV.

5 minuta Home Fitness

Një tjetër aplikacion u përqendrua në ushtrimet në shtëpi për periudha të shkurtra kohore dhe që do të na ndihmojë të ruajmë formën fizike falë ushtrimeve HIT. Ky aplikacion do të na lejojë të përfitojmë nga gjashtë grupe seancash: Abs, humbje dhjami, gjoks dhe krahë, vithe dhe këmbë, joga dhe Pilates. Isshtë një aplikacion mjaft i plotë dhe gjithashtu ka versionin e tij për iPad, gjë që duhet të merret parasysh. Avantazhi është se premton se do të na mbajë në formë duke i kushtuar vetëm pesë minuta në ditë sportit, a do të jenë ata shumë të guximshëm?

Nuk keni kohë ose vullnet për tu bërë në formë? Provo këtë aplikacion. Të gjitha seancat kanë kohë të caktuar për periudhën e punës dhe të pushimit për të siguruar që ushtrimet të mos zgjasin më shumë se 5 minuta. Edhe personi më i ngarkuar në botë duhet të ketë 5 minuta për të ushtruar!

Në parim, ashtu si me pjesën tjetër, ne po përballemi me një aplikacion falas por ai ofron një version "premium" që do të na lejojë të zhbllokojmë konfigurime të ndryshme që nuk janë në versionin falas. Të gjitha ushtrimet kanë udhëzime të hollësishme dhe animacione 3D që na tregojnë se si t'i bëjmë ato në mënyrë korrekte. Aplikimi gjithashtu merr parasysh progresin tuaj, kështu që do të përshtatet me nevojat tuaja bazuar në kohën që e keni përdorur dhe objektivat e arritura. Peshon vetëm 160 MB dhe mund të ekzekutohet në pajisje që kanë iOS 11 ose një version më të ri të sistemit operativ.

Shpresojmë që falë kësaj përmbledhje të mund të bëni disa ushtrime në shtëpi dhe të qëndroni në formë pavarësisht karantinës. Mos harroni, ju nuk duhet të largoheni nga shtëpia përveç për arsye të një nevoje ekstreme, Shtë e rëndësishme që të gjithë të punojmë së bashku në luftën kundër COVID-19.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.