Aplikacionet që lejojnë krijimin e llogarive të përdoruesve duhet të na lejojnë t'i eliminojmë ato në 2022

Dje po flisja për sa të mbyllura sistemet e mollë, një mbyllje që u lejon përdoruesve njëfarë stabiliteti pasi gjithçka është nën kontrollin e Apple, është e rrallë që të gjejmë aplikacione që nuk funksionojnë si duhet në pajisjet tona. Apple teston të gjitha aplikacionet dhe i bën zhvillimet t'i përmbahen standardeve të cilësisë. Sot nga Cupertino ata kanë dërguar një kërkesë të re për të gjithë zhvilluesit: Ata që na lejojnë të krijojmë llogari në shërbimet e tyre, do të na lejojnë t'i fshijmë kur të duam. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet e këtyre ndryshimeve.

Një ndryshim shumë i rëndësishëm, dhe ky është se ne vetëm duhet të shikojmë në renditjen e kërkimit për të gjetur kërkime të tilla "Si të fshini llogarinë time në Facebook", "Si të fshini llogarinë time nga ...", kërkime që vijnë nga vështirësia që kemi kur fshijmë llogari nga disa shërbime, po, për t'i krijuar ato, gjithçka është e lehtë. Gjithashtu, ne të gjithë kemi të drejtë që çdo zhvillues ose kompani të heqë të gjithë gjurmën tonëDhe nëse Apple na lejon të krijojmë llogari për shërbimet përmes aplikacioneve të App Store, ato gjithashtu duhet ta bëjnë të lehtë për ne që t'i fshijmë ato. Këtë javë Apple u ka kujtuar zhvilluesve këtë nevojë për të fshirë llogaritë duke filluar vitin e ardhshëm. 

Një kërkesë që vjen pas rishikimit të udhëzimeve të App Store qershorin e kaluar dhe atë Do të zbatohet për të gjitha aplikacionet që dërgohen nga 31 janari i ardhshëm 2022. Një kujtesë që është bërë së bashku me kujtesën e detyrimit të zhvilluesve për të raportuar të gjithë informacionin që ata mbledhin në aplikimet e tyre. Diçka që disa nuk do ta pëlqejnë, ne do të shohim Facebook që thotë të gjitha këto, por që është më se e nevojshme për të gjithë përdoruesit. Ne do t'ju informojmë për ndryshimet e mundshme në App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.