App Annie ju lejon të shtoni statistika të aplikacioneve tuaja në Apple TV

app Annie

Nëse ju jeni një zhvillues, ju me siguri e dini Platforma e aplikacionit Annie në thellësi. Websiteshtë faqja në internet më e kërkuar për të marrë statistikat e aplikacioneve në App Store. Dhe kemi një lajm të mirë për komunitetin e zhvilluesve, sepse App Annie tani hyn në gjeneratën e katërt Apple TV. Zhvilluesit do të kenë mundësinë e marrjes së analizave dhe të dhënave statistikore nga App Store të specializuara për aplikacionet Apple TV.

App Annie është në gjendje të analizojë aplikacionet më të shkarkuara falas dhe më të paguara në Apple TV App Store. Ai gjithashtu u tregon zhvilluesve një renditje me aplikacione me fitim të lartë përmes setit Apple. Platforma tashmë ka publikuar raportet e saj të para në të cilat shihen shijet e përdoruesve të gjeneratës së katërt Apple TV gjatë Krishtlindjeve.

Për shembull, ne kemi qenë në gjendje të zbulojmë se kategoritë e preferuara të përdoruesve të grupit janë ato lojëra dhe argëtim. Shumica e aplikacioneve më të shkarkuara në TOP 100 i përkisnin njërës prej këtyre kategorive. Vetëm në Shtetet e Bashkuara, aplikacionet e argëtimit tejkaluan shkarkimet e lojërave. Cila është arsyeja për këtë sjellje që mund të befasojë më shumë se një? Fakti i thjeshtë që shikuesit amerikanë preferojnë t'i thonë lamtumirë televizionit kabllor dhe të konsumojnë seritë e tyre të preferuar përmes aplikacioneve Apple TV, një opsion që është më ekonomik dhe më komod.

Siç mund ta presim, Netflix është një nga aplikacionet më të shkarkuar në renditjen e App Annie, së bashku me VLC.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.