Aplikacioni Apple TV që vjen në PlayStation 4 dhe PlayStation 5 në nëntor

Apple TV në PlayStation

Të gjithë ata përdorues që kanë një PlayStation të lidhur me televizionin e tyre, kanë një qendër multimediale me të cilën munden përdorni shërbimet e ndryshme të transmetimit të videove, për të gjithë përveç një: Apple TV +. Kjo do të mbetet kështu deri më 12 nëntor, kur të dalë PlayStation 5.

Sony, një nga prodhuesit që ka zgjatur më shumë për të shtuar Apple TV në ekosistemin e saj Android TV, sapo ka njoftuar se muajin e ardhshëm, aplikacioni Apple TV, me të cilin mund të përdorim përmbajtjen e disponueshme në Apple TV + përveç filmave në shitje dhe qira, po vjen si në PlayStation 4 ashtu edhe në PlayStation 5.

Ndërsa Sony tashmë ka konfirmuar lëshimin e aplikacionit Apple TV për konsolën e tij të radhës dhe gjeneratën e mëparshme, Microsoft ende nuk ka njoftuar kur aplikacioni do të jetë i disponueshëm, por duhet të dalë në treg në të njëjtën ditë kur lansohet Xbox Series X, të paktën duhet të jetë kështu nëse Apple nuk i merr gjërat me qetësinë me të cilën janë mësuar në disa raste.

Që kur Apple njoftoi platformën e saj video streaming në mars të vitit të kaluar, ky shërbim ka arritur nivelin më të lartë shumica e pajisjeve që ju lejojnë të konsumoni përmbajtje përmes transmetimit përveç prodhuesve kryesorë të televizionit si Samsung, LG Vizio dhe Sony (kjo ka qenë e fundit që ka shtuar aplikacionin).

Në rastin e Amazon Stick Fire, ne nuk mund të blejmë përmbajtje, kështu që ky funksion është me aftësi të kufizuara, pasi që me sa duket Apple dhe Amazon nuk arritën ndonjë marrëveshje ekonomike të dobishme për të dy palët (Apple mendon se është shumë para për të paguar 30% të të gjitha blerjeve të bëra përmes platformës së Amazon për të konsumuar përmbajtje streaming).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.