Aplikacioni Deezer për Apple Watch tani ju lejon të shkarkoni muzikë për të luajtur jashtë linje

Deezer

Shërbimi i transmetimit të muzikës me origjinë franceze, Deezer, sapo ka lansuar një azhurnim të ri të aplikacionit të tij për iOS që përfshin një nga funksionet që të gjithë përdoruesit e një Apple Watch dhe kësaj platforme kanë pritur: shkarkoni përmbajtje në Apple Watch dhe dëgjojeni atë jashtë linje.

Ky funksionalitet i ri vjen një javë pas një përditësimi tjetër interesant që nisi javën e kaluar atë përfshin mbështetje për Apple HomePod. Djemtë në Deezer kanë përfituar nga lansimi i këtij azhurnimi të ri për të shtuar një dizajn të ri në versionin për Apple Watch.

Para këtij azhurnimi, aplikacioni Apple Watch ishte një reflektim i përmbajtjes që luajtëm përmes iPhone me të cilën është lidhur duke na lejuar të kontrollojmë riprodhimin përveç vëllimit.

Ndryshe nga aplikacioni Apple Music për Apple Watch që ju lejon të kërkoni albume, lista për luajtje dhe këngë, Deezer na lejon të shijojmë vetëm këngët tona të preferuara, këngët që kemi luajtur kohët e fundit dhe përdorin funksionin Flow (listat e krijimit të krijuara nga platforma bazuar në shijet tona muzikore).

Për të shkarkuar përmbajtje në Apple Watch, nuk ka nevojë të përdorni aplikacionin iPhone sikur të ndodhë me Apple Music, pasi mund ta bëjmë atë direkt nga kyçi, përmes aplikacionit Apple Watch, posaçërisht në seksionin Modaliteti jashtë linje.

Spotify, ndërkohë, ende nuk ofron mbështetje për shkarkimin e përmbajtjes në Apple Watch dhe ta dëgjoni atë pa një lidhje interneti, megjithatë, kjo na lejon të luajmë këngët tona të preferuara për sa kohë që kemi një lidhje të dhënash në Apple Watch ose është e lidhur në një rrjet Wi-Fi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Raúl Aviles dijo

    Qumësht. Tani që nuk kam Deezer !! Por ishte koha!