flowkey: Nuk është kurrë vonë për të mësuar të luash piano me këtë aplikacion [SWEEPSTAKES]

flowkey - mësoni të luani në piano

Pianoja mund të jetë një nga instrumentet muzikorë që tërheq më shumë vëmendjen e atyre përdoruesve që pëlqejnë muzikën klasike dhe të përgjithshme. Interpretoni Për Elisën të Bethovenit ose emblematikës Rhapsody Bohemian nga Mbretëresha në fillim mund të duket e komplikuar.

Dhe unë them, mund të duket e komplikuar, sepse me të vërtetë nuk është për aq kohë sa kemi mjetet e duhura. Sot po flasim për flowkey, një aplikacion si për ata që kanë njohuri të pianos, ashtu edhe për ata që dinë vetëm si tingëllon. flowkey sapo është azhurnuar në spanjisht, kështu që pengesa gjuhësore nuk është më një justifikim për t'u provuar.

Aplikacioni flowkey nuk është i ri në App Store, ai është i disponueshëm që nga viti 2015, që atëherë ka më shumë se 3 milion përdorues në të gjithë botën, zhvilluesi i tij është gjerman dhe na e bën të disponueshëm për ne më shumë se 2000 këngë që ne mund të mësojmë të luajmë pa pasur nevojë të kalojmë nëpër një konservator për disa vjet.

Përkthimi i aplikacionit në Spanjisht vjen nga udhëzimet e kurseve me zë të lartë në gjuhën e Cervantes, sistemin e notave latine dhe një numër të madh këngësh gjerësisht i njohur si në Spanjë dhe në Amerikën Latine.

Nëse dëshironi të merrni pjesë në barazim për një licencë 3-mujore për të shijuar fluksin, këtu do të zbuloni hapat që duhet të ndiqni për të marrë pjesë.

Hapat e parë me flowkey

flowkey - mësoni të luani në piano

Siç kam komentuar më lart, ky aplikacion nuk është menduar vetëm për përdoruesit që tashmë kanë njohuri të pianos, por përkundrazi ka për qëllim të gjithë publikun e gjerë, veçanërisht për të gjithë ata që gjithmonë kanë dashur të mësojnë të luajnë në piano. Nëse jeni ndër këtë grup njerëzish, flowkey është aplikacioni që po kërkoni.

Kur instaloni flowkey për herë të parë, në mënyrë që aplikacioni të dijë se ku të fillojë, ne duhet të tregojmë cilat janë njohuritë tona të mëparshme, kjo do të thotë nëse kemi luajtur ndonjëherë piano apo jo. Ne gjithashtu duhet të tregojmë se çfarë lloji të instrumentit kemi: piano akustike ose tastierë / piano dixhitale. Nëse nuk kemi një instrument, mund ta tregojmë edhe atë. Së fundmi, ne duhet të tregojmë se si duam të fillojmë: të luajmë këngë ose të mësojmë njohuritë themelore.

flowkey - mësoni të luani në piano

Ky aplikacion nuk është përgjegjës vetëm për të na mësuar të vendosim gishtat dhe të prekim, por gjithashtu gjithashtu analizoni temat që interpretojmë për të na ndihmuar të korrigjojmë gabimet e ndryshme që mund të bëjmë gjatë mësimit tonë. Si Epo, përmes mikrofonit të pajisjes ose duke lidhur tastierën me USB me pajisjen tonë, qoftë iPhone apo iPad.

Çfarë na ofron flowkey

flowkey - mësoni të luani në piano

flowkey na lejon të mësojmë luaj në piano në një mënyrë të thjeshtëPër sa kohë që jemi konstante, në 8 kurse të përbëra nga video të ndryshme, të gjitha në Spanjisht.

 • Hyrje në piano: Ky kurs, i përbërë nga 8 video, na tregon hapat e parë me piano, hyrjen në leximin e muzikës, figurat muzikore dhe ritmin, praktikën e ritmit, notat muzikore për dorën e djathtë, hapat e parë me dorën e majtë, notat në tastin e F ...
 • Luaj me dy duar: Përbërë nga 7 video me figura të reja muzikore, vija optimiste dhe me pika, nota çerekësh me pika, heshtja dhe lidhja e notave çerek, duke luajtur akordin ...
 • Niveli mesatar i pianos: Ky kurs përfshin 6 video që shpjegojnë të mprehtën (#), banesën, masën 6/8, natyrën ...
 • Zotërimi i akordeve: 7 video ku mund të mësoni tabelat themelore të akordeve të luani këngë me katër akorde, si të formoni akorde madhore dhe të vogla, përmbysje akordesh ...
 • Improvizoni me akorde: 5 video që na mësojnë modelet shoqëruese, katër akordet e notave, akordin e gjashtë dhe të nëntën të shtuar ...
 • Lexoni muzikë: 8 videot që na tregon ky kurs na tregojnë do, re, mi, fa dhe sol me dorën e djathtë së bashku me do, si, la, sol dhe fa me dorën e majtë si dhe dy praktika intensive.
 • Luaj shkallët I dhe II: 22 video gjithsej ku ato na tregojnë duke luajtur shkallët në të mëdha dhe të vogla, la, sol, mi, fa ...

Mbi 2.000 këngë për të mësuar

flowkey - mësoni të luani në piano

Të mësuarit është e mrekullueshme, por më argëtuesja është të jesh në gjendje të mësosh të luash këngët që na pëlqejnë më shumë. flowkey jo vetëm që na mëson të luajmë në piano, por gjithashtu vendos në dispozicionin tonë më shumë se 2.000 këngë që ne të interpretojmë, të klasifikuara sipas nivelit tonë: fillestar, i ndërmjetëm, i përparuar ose pro. Në varësi të nivelit që ne zgjedhim, do të shfaqen disa këngë ose të tjera.

Të gjitha këngët në dispozicion klasifikohen në 20 kategori:

 • Hite pop
 • Muzike klasike
 • Filmi dhe TV
 • Krishtlindje
 • Romantike
 • Video
 • Xhaz
 • Melankolik
 • Gjithmonë godet
 • i lumtur
 • Shkëmb
 • kontribuesit
 • Me brazdë
 • Fëmijët
 • Popull
 • R&B
 • Energjike
 • Relax
 • Pop aziatik
 • i butë

Me Krishtlindjen në qoshe, ne gjithashtu kemi në dispozicion këngët më të njohura të Krishtlindjeve, të dy spanjisht, si në Ande, ande, ande, marimorena ose Campana sobre campana, francezë, polakë, gjermanë ...

Kur klikoni në secilën këngë, kemi dy mundësi: thjesht dëgjoni këngën ose shikoni një video ku na tregon si rezultatin ashtu edhe tastet që duhet të shtypim. Siç mund ta shihni, djemtë e lumit kanë menduar për gjithçka që askush të mos ketë justifikim për të mos mësuar të luajë në piano nëse ka qenë gjithmonë një nga iluzionet e tyre.

Aplikacioni na ofron një seksion të Favoritet e Mia, ku mundemi shtoni këngët që duam të interpretojmë ose do të dëshironim ta bënim pasi të kemi hedhur një vështrim në katalogun e gjerë që na ofron, një katalog që përfshin këngë të tilla si Imagine nga John Lennon, Rhapsody Bohemian nga Queen, Mamma Mia ABBA, lëvizja e parë e Moonlight Sonata e Beethoven, Liqeni i Mjellmave nga Çajkovsky, Nate e Shopenit, Marsh turk e Mozartit, tema kryesore e Game of Thrones, ajo e Interstellar (Hans Zimmer) ose ajo e Forrest Gump (Alan Silvestre).

Vizatoni për një abonim 3-mujor në rrjedhën e rrjedhës

flowkey - mësoni të luani në piano

flowkey na lejon të testojmë aplikacionin falas për 7 ditë, me qasje në të gjithë përmbajtjen e disponueshme në aplikacion: mbi 2.000 këngë dhe 50 mësime hap pas hapi, nga fillestar te profesional.

flowkey na ofron pajtime të ndryshme, me pajtim vjetor, në pagesa prej 9,99 € / muaj, më ekonomike nëse synojmë të mësojmë piano, po ose po. Ne gjithashtu kemi pajtime në dispozicion për ne: 1 muaj (19,99 euro), 12 muaj (9,99 euro / muaj), gjatë gjithë jetës (329,99 euro në një pagesë të vetme).

Për të festuar fillimin e versionit spanjoll (mos harroni se të dy udhëzimet për video dhe tekstet janë në spanjisht), djemtë nga flowkey bëj shorte tre kupona për të shijuar tre muaj pajtim falas, çmimi i të cilave vlerësohet në 59,97 euro.

Shortin do ta mbajnë të gjithë ata që, duke shkruar një koment mbi këtë artikull, thonë se cila është kënga juaj e preferuar e disponueshme në aplikacion dhe se ju mund të shkarkoni falas këtu.

Aplikim është i pajtueshëm me iPhone dhe iPad dhe iPod touch, edhe pse nëse nuk duam të largohemi nga sytë, është më mirë të përdorim një iPad. Kërkon të paktën iOS 9, kështu që nëse keni akoma iPad 2 ose iPad mini dhe nuk po e përdorni më, mund ta përdorni si mësues pianoje me flowkey.

Ne do të shpallim emrin e fituesve më 3 dhjetor 2019.

Mendimi personal

Si redaktues i iPhone News për 5 vitet e fundit, kam pasur mundësinë të provoj një numër të madh të aplikacioneve dhe lojërave. Nëse ju pëlqen muzika klasike (siç është rasti im) dhe pianoja në veçanti, ky është aplikacioni më i mirë që mund të gjejmë në çdo ekosistem, qoftë celular apo desktop, i cili do të na lejojë të mësojmë të luajmë në piano me ritmin tonë, kur mundemi dhe ku të duam. Përveç kësaj, është shumë më lirë sesa të bësh mësime private.

flowkey - Mësoni piano (Lidhja e AppStore)
flowkey - Mësoni pianofalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   tato lopez dijo

  Ka disa aplikacione të këtij stili që janë mjaft të mira, unë nuk e provova këtë, por kisha mundësi të takoja të tjerët. Në ditët e sotme nuk është një justifikim për të mos qenë në gjendje të mësoni muzikë për shkak të mungesës së informacionit kur gjithçka shërbehet.

  Mbaj mend që një nga këngët e para që mësova të luaja dhe duke qenë një nga më të preferuarat e mia është My Immortal nga Evanscence.

  1.    Klara M. dijo

   Kënga ime e preferuar në aplikacion është Piano Man nga Billy Joel

 2.   Dani barea dijo

  Mirëdita,
  Epo, gjithmonë kam dashur të mësoj të luaj, si në piano ashtu edhe në kitarë, kështu që mendoj se kjo është një mundësi e mirë për të filluar ...

  Ka shumë këngë të mira, por ndoshta e para që do të mësoja (ose do të përpiqesha të mësoja) është Imagine nga John Lennon ...

  Shpresoj të më prekë

  Falënderim

 3.   Louis Toral dijo

  Për mua, kënga që do të doja ta mësoja në flowkey nëse do të kisha një pajtim (le të shohim nëse jemi me fat) është e përkryer, nga Ed Sheeran.

  Kurset janë gjithashtu shumë të mira, por për të avancuar regjistrimin Premium është e nevojshme.

  Përshëndetje.

 4.   Mary dijo

  Duket si një aplikim shumë i mirë për ata prej nesh që kemi dashur gjithmonë të luajmë në piano!

 5.   Albert Martin dijo

  Kënga ime e preferuar për të mësuar do të ishte Valsi i Amelie nga Yann Tiersen

 6.   Buka Xavier dijo

  Për mua, Rapsodia Nr.2 Hungareze duket shumë interesante për tu mësuar

 7.   Louis Toral dijo

  Përshëndetje, ku mund ta shohim listën e fituesve të pajtimit? Do të doja të dija nëse isha një nga ata me fat.

  Ju faleminderit.