Aplikacioni Google për iOS fillon të marrë modalitetin e errët

Modaliteti i errët i aplikacionit Google

Në dy javët e fundit, Apple ka azhurnuar dy nga aplikacionet që, 9 muaj pas lansimit të iOS 13, ende nuk mbështesnin modalitetin e errët. Kjo lloj pakujdesie, ta quajmë atë në një farë mënyre, është diçka mjaft e zakonshme në mesin e kompanive të mëdha të teknologjisë si Google, Microsoft ose Amazon pa shkuar më tej.

Ndërsa Gmail dhe aplikacionet e tjera të Google u azhurnuan në modalitetin e errët disa muaj më parë, gjigandi i kërkimit ishte larguar plotësisht nga aplikacioni Google, një aplikacion me të cilin mund të shijojmë të gjithë ekosistemin e tij në kërkoni për lajme, imazhe, video, kontrolloni motin ...

Google njoftoi dje se aplikacioni për iOS do të fillonte të merrte modalitetin e errët përmes serverave të kompanisë dhe jo në një formë azhurnimi siç është zakon në këto raste. Zbatimi në këtë mënyrë Filloi sot në orën 9:XNUMX Koha e Paqësorit (Ora 6 pasdite me kohën Spanjolle).

Sidoqoftë, 4 orë më vonë (kur po botoj këtë artikull) ky funksion ende nuk është aktivizuar në shumë vende, kështu që ndoshta do të duhet të prisni edhe disa ditë derisa të jetë në dispozicion në të gjithë botën.

Sipas Google, aplikacioni do të tregojë një ndërfaqe përdorimi të errët ose të lehtë, në varësi të cilësimeve që kemi vendosur në pajisjen tonë, kështu që nëse kemi konfiguruar iPhone-in tonë në mënyrë që modaliteti i errët të aktivizohet dhe çaktivizohet në një kohë të caktuar, ky aplikacion do të shfaqë ndërfaqen e errët ndërsa kjo mënyrë është e aktivizuar.

Mjerisht, zbatimi i modalitetit të errët me Google është po aq për të ardhur keq sa me WhatsApp, pasi e zeza absolute bie në sy nga mungesa e saj. Google ka interpretuar që mënyra e errët është gri e errët dhe jo e zezë, kështu që përdoruesit e pajisjeve me ekrane OLED nuk do të vërejnë ndonjë ndryshim në konsum kur përdorin këtë mënyrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   juanço dijo

  Epo nuk e di pse, por gmail në X është në modalitet të errët, por në 8+ nuk është e mundur.
  Nëse ky aplikacion google mund të menaxhojë postën, do ta instalonte atë vetëm për këtë rregullim pa kuptim.
  Duhet të jetë diçka që nuk është vajëruar, nuk e di, them!

  1.    Salla Ignatius dijo

   Pasi kam lexuar komentin tuaj, unë kam testuar Gmail në një iPhone 6s që kam për prova dhe kur aktivizon modalitetin e errët, Gmail tregon ndërfaqen e errët, kështu që nuk ka lidhje me llojin e ekranit, qoftë LCD apo OLED.

   Përshëndetje.

 2.   juanço dijo

  Iphone 8 plus, versioni i aplikacionit gmail 6.0.200412. Unë hap cilësimet, lista: Dendësia e listës, Veprimet e rrëshqitjes…, Aplikacionet e paracaktuara ID, ID-ja e përdorimit të Google. periudha Asgjë modë ose temë e errët. Faleminderit për përgjigjen time Ignacio.

  1.    Salla Ignatius dijo

   Mire Juancho

   Aplikacioni nuk ka mundësi të aktivizojë ose çaktivizojë modalitetin e errët, aktivizohet nëse sistemi e ka të aktivizuar. Google ju lejon të çaktivizoni ose aktivizoni modalitetin e errët vetëm në aplikacionet e tij Android. Në iOS nuk jep opsionin dhe e integron atë me sistemin.

   Përshëndetje.

   1.    John dijo

    Epo, ju kërkoj falje që jam i mërzitshëm. Sigurisht që unë kam një gjendje të errët në celular, kam provuar çinstalimin dhe instalimin dhe nasti de plasti. Faleminderit Nacho për përgjigjen përsëri.

 3.   John dijo

  23 maj, 21:28. Thjesht më bëri të dukem e errët, papritmas asink!, WTF!
  Më fal, Sala, nëse nuk të them do të godas.