Aplikacioni i fotografisë Halide tani është në dispozicion për iPad

Halide për iPad

Nëse po kërkojmë aplikacione për të përfituar sa më shumë nga të gjitha tiparet që Apple ofron si në nivelin e sistemit ashtu edhe përmes harduerit në iPhone, një nga aplikacionet më të mira të disponueshëm në App Store është Halide, një aplikacion i sapo azhurnuar në të jetë në përputhje me iPad.

Tetorin e kaluar, Lux Optics, zhvilluesi i këtij aplikacioni lëshoi ​​Halide Mark II, një azhurnim i madh i aplikacionit Halide që shtoi një numër të madh funksionesh së bashku me një ndërfaqja e përdoruesit e rinovuar, përveç mundësisë së kapjes dhe redaktimit të imazheve në format RAW.

Ky version për iPad është ideal për të gjithë ata përdorues që dëshirojnë përfitoni sa më shumë nga iPad Pro i ri, një aplikacion që na ofron një ndërfaqe të krijuar për iPad që është përshtatur edhe për përdoruesit me të majtën dhe të djathtën, thelbësore për një pajisje që përdoret në të dy duart.

Versioni iPad i aplikacionit Halide na tregon imazhin e treguar nga kamerat në qendër të ekranit kështu që përdoruesit kanë aftësinë të kompozojnë imazhe pa humbur detajet e skajit.

Hapësira përreth shikuesit na ofron një modaliteti i përparuar manual (për të rregulluar vlerat e ekspozimit, aperturën ...), histogramin në krye të ekranit si dhe funksionet profesionale.

Ky azhurnim i ri tani është në dispozicion në App Store. Halide është në dispozicion për shkarkim falas dhe përfshin një periudhë prove 7-ditore. Pasi të ketë kaluar periudha e faljes, nëse duam të vazhdojmë të përdorim aplikacionin, duhet të përdorim abonimin mujor ose vjetor ose të zgjedhim të blejmë një licencë të përjetshme.

Halide Mark II - Kamera Pro (Lidhja e AppStore)
Halide Mark II - Kamera Profalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.