Aplikacioni Remote ITunes Tani Mbështet iOS 13 Modalitetin e Errët

Telekomandë iTunes

Pas shumë vitesh pritje dhe pas prezantimit në treg të iPhone X, smartphone i parë i Apple me një ekran OLED, kompania me bazë në Cupertino prezantoi temën e errët me iOS 13, një mënyrë e errët që zëvendëson të bardhën tradicionale të menusë dhe aplikacioneve të përputhshme me të zezën.

Kjo mënyrë e errët, në kombinim me një ekran të tipit OLED, na lejon të kursejmë baterinë, që nga ajo kohë përdoren vetëm LED që shfaqin një ngjyrë tjetër nga e zeza. Aplikacioni më i fundit i Apple që sapo merr mbështetjen e modalitetit të errët iOS 13 është iTunes Remote.

Apple zakonisht merr azhurnimet e aplikacioneve të saj me mjaft qetësi, veçanërisht ato që nuk kanë aq shumë tërheqje tek klientët e saj. Ky është njëri prej tyre por nuk është i vetmi. Me këtë azhurnim të ri, jo vetëm që na ofron mënyrën e errët, por gjithashtu shton pajtueshmërinë me aplikacionin Music dhe Apple TV.

Me iTunes Remote mundemi përdorni bibliotekat e aplikacioneve Muzikë, Apple TV ose iTunes; Kërkoni muzikë nga artistë, albume ose këngë, plus filma, shfaqje televizive dhe podkaste. Gjithashtu na lejon të krijojmë dhe modifikojmë listat e dëgjimit; eksploroni biblioteka të përbashkëta në aplikacionet Music, Apple TV dhe iTunes; shijoni përmbajtjen përmes AirPlay, rregulloni volumin në mënyrë të pavarur ...

iTunes Remote është i pajtueshëm me iPhone, iPad dhe iPod touch dhe kërkon iOS 11.4 ose me vone. Për të menaxhuar aplikacionet Music dhe Apple TV në Mac-in tonë, ajo duhet të menaxhohet nga macOS 10.15.2 Catalina. Për pjesën tjetër të funksioneve, nëse jemi në një version më të hershëm, duhet të ketë të instaluar iTunes versionin 12.8 ose më të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Daniel dijo

  Me falni Nuk kam ide se sa njerëz e përdorin këtë aplikacion shënimi. Por unë kam një ide se sa përdorin WhatsApp. Çfarë mund të bëhet në mënyrë që aplikacioni më i përdorur në tokë të ketë modalitetin e errët. Ai që përdoret më gjatë. Ai që mbetet më gjatë në ekran.
  Asgjë Kjo Faleminderit.

  1.    Salla Ignatius dijo

   Nëse WhatsApp nuk e ofron këtë mundësi, ne nuk mund të bëjmë asgjë. Epo po, shkoni te Telegram që ofron modalitetin e errët që nga fillimi i iOS 13.