Aplikacioni Apple Music në Samsung Smart TV tregon tekstet e këngëve në kohë reale

TV Apple Smart Music Samsung

Më 22 qershor, Apple prezantoi zyrtarisht versionet e reja të sistemeve operative që do të nisë kompaninë në versionin e saj përfundimtar në shtator. Një nga risitë e iPadOS 14 që Apple njoftoi gjatë prezantimit mund të gjendet në Apple Music.

Me iPadOS do të jemi në gjendje të shijojmë tekstet e këngëve tona të preferuara në ekran të plotë. Ky funksion, i cili nuk do të mbërrijë deri në shtator në versionin e tij përfundimtar, tani është i disponueshëm në TV inteligjent Samsung që kanë të instaluar aplikacionin Apple Music.

Imazhi: Macerkopf.de

Aplikacioni Apple Music ka qenë i disponueshëm në ekosistemin e aplikacionit Samsung për TV-të tuaja inteligjente që nga Prilli i kaluar, një aplikacion që sapo është azhurnuar për të shtuar mundësinë e shfaqjes së teksteve të këngëve në ekran të plotë në mënyrë që të kthejeni TV-në tonë në një karaoke (duke kursyer distancat).

Aplikacioni Apple Music është i disponueshëm për të gjitha TV inteligjente që kompania koreane ka dalë në treg që nga viti 2018, modele të njëjta që kanë gjithashtu mundësinë e instalimit të aplikacionit Apple TV për të qenë në gjendje të qasen në përmbajtjen e disponueshme në platformën video streaming të Apple, si dhe të na japin mundësinë e të qenit në gjendje të marrësh me qira ose të blesh çdo lloj filmi të disponueshëm përmes iTunes.

Apple Music është në dispozicion për tuajin shkarkoni plotësisht falas përmes Dyqanit Samsung Smart TV Dhe, logjikisht, kërkon një ID të Apple të shoqëruar me një pajtim për të qenë në gjendje të shijosh këtë funksionalitet të ri. Nëse nuk kemi një pajtim, ju mund ta kontraktoni atë direkt nga vetë aplikacioni në modalitetet e tij të ndryshme (individ, familje ose studentë) ose të përdorni periudhën tre-mujore të provës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.