Aplikacioni i ri Evo Banco fiton në dizajn dhe siguri

Ikona e Evo Bank

Deri më tani, aplikacioni Evo Banco po provonte të ishte funksional, i thjeshtë, por shpesh i kufizuar. Dhe është se për transaksione të caktuara na detyroi të shkonim në faqen e internetit klasike. Përveç kësaj, ndërfaqja e përdoruesit ishte tepër e thjeshtë dhe e mërzitshme, pse të mos e thuash atë. Sidoqoftë, me ardhjen e aplikacioneve të tjera konkurruese të tilla si ImaginBank, ata nuk kanë pasur zgjidhje tjetër përveç se të vazhdojnë me bateritë e tyre nëse duan të vazhdojnë të jenë në nivelin e bankingut celular. Shumë tipare të reja dhe një ndërfaqe përdorimi e rinovuar shoqërojnë aplikacionin e ri Evo Banco.

Një nga risitë më të parashikuara është se ato më në fund ndryshojnë sistemin arkaik të kodeve të hyrjes për një sistem të qeverisur nga DNI i shoqëruar nga një fjalëkalim klasik sipas dëshirës sonë. Ndërkohë gjithashtu më në fund kanë implementuar aksesin përmes Touch ID, e cila është jo vetëm më e sigurt, por edhe më e shpejtë dhe më e dobishme.

Çfarë ka të re në versionin 8.1

Ne jemi përsëri me një version të ri të Mobile Banking me më shumë karakteristika!
Ne kemi integruar TouchID për ta bërë më të lehtë për ju hyrjen në aplikacion.
Ne përmirësojmë konsultimin e investimeve tuaja, me fonde dhe vlera.
Ne eleminojmë kartën e koordinatave për ta bërë më të lehtë funksionimin
Ne forcojmë sigurinë përmes kodeve me një përdorim që do të merrni me SMS
Përveç kësaj, ju mund të financoni blerjet tuaja në mënyrë të qetë nga aplikacioni juaj celular

Si më parë, është e nevojshme të lidhni pajisjen duke përdorur kodet e marra me SMS, por më në fund mund të heqim qafe kartën e koordinatave, një element i së kaluarës. Përveç kësaj, ndërfaqja e përdoruesit është bërë paksa më e gjallë, diçka që i mungonte fare në botimet e mëparshme, që nëse, pa abuzuar, ajo bardh e zi është shenja dalluese e markës. Një azhurnim shumë i mirëpritur midis përdoruesve të Evo Banco.

EVO Banco Móvil (Lidhja e AppStore)
EVO Mobile Bankfalas


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   EVO nuk funksionon dijo

  E ke seriozisht?
  Aplikacioni i ri është një gështenjë e vërtetë, domethënë nëse e merrni për tu lidhur dhe mund ta përdorni.
  Klientët e EVO-së nuk duket se pajtohen shumë: #evochapuza

 2.   robpc56 dijo

  Me gjithë respektin e duhur ... a jeni pyetur nga EVO për të bërë një koment të mirë? E dini që kemi qenë fjalë për fjalë në m * për gati një javë? Aplikimi thjeshton sa më shumë që të jetë e mundur dhe ka më pak funksionalitete (të cilat në çdo rast nuk funksionojnë).

 3.   Miguel dijo

  Nuk mund të jap mendimin tim, thjesht pse nuk më lejon të hyj në aplikacion, më hedh jashtë kur është duke u lidhur. A mund të më thotë dikush nëse po i ndodh e njëjta gjë.

 4.   i rritur dijo

  Dhe nëse keni, siç është rasti im, një IPhone4? A mendohet vërtet që opsioni im i vetëm është të ndryshoj celularin tim? IOS 8 kërkohet për të shkarkuar aplikacionin dhe ky azhurnim nuk është i pajtueshëm me iPhone4 ...

 5.   Pepe dijo

  Fal! Aplikimi është një kopje e përdorshmërisë së Abanca që nuk ishte azhurnuar për 3 vjet. Nëse e krahasoni me atë të Abanca nuk ka ngjyrë, shpresoj se së shpejti do të sjellin një të re, më të mirë. Dhe ne kemi humbur funksionalitetin në migrim siç është koha e transaksioneve.

 6.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Por, Çfarë po më thua? Nëse evo bankë ka rënë për 5 ditë !!! As aplikacion, as ATM dhe as asgjë në të gjitha !!

 7.   Benaisa Mohamed Salah dijo

  Aplikimi i mëparshëm funksionoi mirë, unë isha shumë i kënaqur me të, tani me sa duket nuk punon me iPhone 4, dhe unë refuzoj të blej një celular tjetër vetëm për të vazhduar të jem evo, unë e çoj listën e pagave në një bankë tjetër. Për më tepër, unë nuk kam qenë në gjendje të veproj në ATM ose transferime për rreth një javë.

 8.   Jaime dijo

  Nuk mund të mos pajtohem më me këtë lajm. Aplikacioni i ri është shumë më i keq dhe me shumë më pak funksionalitet se ai i mëparshmi. I mëparshmi ra në dashuri me thjeshtësinë, shpejtësinë dhe funksionalitetin. Në këtë version të ri ne nuk mund të përdorim as të preferuarat që kemi kursyer për vite me rradhë. Një plehra. EVO, shpresoj se ata do ta përmirësojnë këtë së shpejti sepse përndryshe ata do të humbin shumë klientë, përfshirë edhe mua.