Aplikacioni Apple TV zgjerohet në shtatë vende të reja

Ne ndjekim hangover pas mbajtjes së fjalës kryesore, ose më saktë ne e ndjekim atë ... Dhe fakti është se djemtë nga Apple na kanë paraqitur me pak të reja, faleminderit (ose për shkak të) rrjedhjeve të javëve të fundit ne kemi qenë duke parë të gjitha lajmet që do të mbërrinin dje Megjithatë , ajo që ne nuk e dinim është se çfarë mund të jetë frenimi në mënyrë që të përfundojmë të vendosim na blini një iPhone X, një Apple Watch 3, ose një Apple TV të ri: çmimi i këtyre pajisjeve të reja ... Pajisjet që kanë çmime gjithnjë e më të larta dhe padyshim që ne nuk mund ta paguajmë gjithmonë çmimin e tyre ...

Por përveç rinovimeve të softuerit, Apple ka përfshirë edhe lajme të vogla gjatë Keynote të iPhone X. Duke u ndalur te Apple TV i ri 4K, diçka që pritej si uji i majit, mollë njoftoi se do të azhurnonte të vetin Aplikacioni televiziv, një aplikacion me të cilin mund të mbani azhurnuar me të gjitha shërbimet TV (transmetimi) që përfshin Apple TV. Një aplikacion deri më tani i kufizuar në SH.B.A. që po zgjerohet në vendet e reja… Pas kërcimit, ne ju japim më shumë detaje në lidhje me këtë azhurnim të ri të aplikacionit TV për iOS.

Para së gjithash, ju them se nëse tashmë po shpresoni, jo, Spanja nuk përfshihet në mesin e këtyre vendeve të reja të zgjerimit të parë territorial të aplikacionit TV për iOS. Vendet e reja (do të arrijnë në fund të muajit) janë Kanada, Australi, dhe këto do të vijojnë: Franca, Gjermania, Suedia, Norvegjia dhe Mbretëria e Bashkuar.

Një aplikacion që thjeshton mënyrën e shikimit të televizionit dhe na ndihmon për të zbuloni shfaqje, seriale dhe filma të rinj TV. Siç themi, gjëja interesante për këtë aplikacion është që të gjitha shërbimet të përfshihen në Apple TV të unifikuara. Ne do të shohim kur të arrijë në Spanjë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.