Amazon përditëson aplikacionin e tij për ta bërë atë më të shpejtë

amazon-ios-appstore

Aplikimet vazhdimisht evoluojnë, por nganjëherë ne shohim prapa dhe pyesim nëse ishte e nevojshme të sakrifikojmë stabilitetin dhe rrjedhshmërinë në këmbim të funksionalitetit të ri. Ata kanë menduar të njëjtën gjë nga departamenti i zhvillimit të Amazon, dhe kjo është Ata i kanë dhënë disa ndryshime të lehta aplikacionit që do të lejojë përdoruesit e Amazon të bëjnë blerjet më të shpejta dhe më të lehta. Ky është një nga shumë aplikacionet që po vendosin bateritë, duke harruar funksionalitetin pa një marrës dhe duke u përqëndruar në optimizimin, supozojmë se për iOS 10.

Ne nuk mund të ndihmojmë por të kujtojmë se ka pak më shumë se një muaj që iOS 10 të mbërrijë zyrtarisht në pajisjet tona, veçanërisht në iPhone tonë. Këto janë lajmet sipas Amazon:

Çfarë ka të re në versionin 7.1.0

Ne kemi lëshuar një paraqitje të re të Menysë Kryesore () për iPhone që grupon hyrjet në seksione më të lehta për tu gjetur. Kur hapni aplikacionin për herë të parë, mund të rrëshqisni kufirin e majtë për të hapur menunë. Ne gjithashtu kemi krijuar një seksion të ri të Cilësimeve që përfshin opsionet Dil nga llogaria, Njoftimet dhe Ndrysho vendin. Seksionet e Abonimit dhe Ruajtjes dhe Historisë së Shfletimit mund të gjenden në Llogaria ime dhe Rekomandimet në faqen kryesore. Ne do të vazhdojmë të punojmë për ta bërë navigacionin e aplikacionit më të thjeshtë dhe më intuitiv.

Ky version është gjithashtu i pajtueshëm me WKWebView të Apple, i cili zvogëlon problemet e funksionalitetit në aplikacionin iPhone dhe iPad, kështu që do të shijoni një përvojë më të butë dhe më të qëndrueshme.

Realiteti është se aplikacioni është më i lehtë, nose në rastin e WhatsApp, i cili ditë më parë gjithashtu premtoi se bisedat do të funksiononin më shpejt, por dërgimi i një fotoje është bërë mjaft odise. Si gjithmonë, Amazon është një aplikacion falas, i përkthyer në gjuhë të panumërta dhe i konfiguruar universalisht.

Amazon Mobile (Lidhja e AppStore)
Amazon Mobilefalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.