Aplikacioni Mbështetës i Apple shton AirPods në listën tonë të pajisjeve

Apple dhe AirPods mbështesin listën e pajisjeve

El mbështetje teknike Apple vlerësohet shumë në mesin e klientëve të saj. Në fakt, ka mënyra të ndryshme për të kontaktuar shërbimin kur kemi një problem me pajisjet tona. Nëse jeni me fat dhe jetoni pranë një dyqani fizik të Apple, ndoshta është opsioni më i mirë. Nëse jo, ka mënyra të tjera të tilla si telefoni, biseda në internet ose gjithashtu aplikacionin Apple Support për të menaxhuar të gjitha pajisjet tona nga një aplikacion dhe për të ditur informacionin e garancisë tuaj. Në përditësimin e tij të ri, aplikacioni përfshini AirPods në listën e pajisjeve me të cilat ne mund të bëjmë hetime dhe procedura teknike.

AirPods tashmë janë shtuar në listën tonë të pajisjeve në Apple Support

Kam nevojë për ndihmë? Merrni mbështetjen teknike që ju nevojitet për produktet tuaja të preferuara të Apple - të gjitha nga një vend. Mbështetja Teknike e Apple ju jep akses të personalizuar në zgjidhje për të gjitha produktet dhe shërbimet tuaja Apple.

Aplikacioni Apple Support lejon përdoruesin të ketë kontroll mbi të gjitha pajisjet e tij dhe të bëjë pyetje shpejt. Për më tepër, aplikacioni mund të kuptohet si një udhëzues i shpejtë për të zgjidhur pothuajse çdo problem që shfaqet në pajisjen tonë. Ne mund të zgjedhim nga të gjitha pajisjet e lidhura me llogarinë tonë dhe të bëjmë aranzhime specifike me atë të zgjedhur. Paralelisht me pajisjet, shërbimet gjithashtu kanë mbështetje teknike ndër të cilat janë iCloud dhe Apple TV +, për shembull.

AirPods në listën e pajisjeve Apple Support

Apple AirPods Pro
Artikulli i lidhur:
AirPods Pro nën 200 euro dhe oferta të tjera të produktit Apple

Në versionin e ri 4.3 të Apple Support AirPods të çiftuar me pajisjet tona janë shtuar në listën e pajisjeve. Deri më tani, mbështetja e kufjeve ishte e veçantë sepse nuk ishte e integruar në këtë listë dhe i bënte dokumentet të vështira. megjithatë, me këtë integrim ne mund të qasemi në çështjet e mbështetjes direkt nga aplikacioni:

 • Audio dhe zë
 • Aeroplada të humbura ose të vjedhura
 • Bateria dhe karikimi
 • Lidhja dhe lidhshmëria
 • AppleCare + ose garanci
 • Dëmtimi fizik ose lëngu
 • Pyetje të tjera të shpeshta

Nëse kemi qasje në AirPods tonë, ne gjithashtu mund të konsultohemi modeli i pajisjes, numri serik i tij, informacioni në lidhje me mbulimin e mbështetjes teknike dhe aktiviteti i fundit lidhur me mbështetjen teknike. Ky përditësim është një mënyrë e mirë për të integruar të gjitha produktet në një aplikim, me qëllim të thjeshtimit të procedurave dhe shmangies së dhimbjeve të kokës për përdoruesit.

Ndihma e Apple (Lidhja e AppStore)
Mbështetje e Applefalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.