Aplikacioni Starbucks ju lejon të zbuloni këngët e institucionit ku jeni

starbucks dalloj

Aplikacioni zyrtar i Starbucks vazhdon të kryesojë në industrinë e tij. Isshtë një nga mjetet më të plota që shoqëron klientët të cilët zakonisht blejnë kafe në një nga këto institucione të shpërndara në të gjithë botën. Mundësisë së vendosjes së porosive përmes aplikacionit, përpunimit të pagesave dhe pikave të kontrollit, tani i shtohet një funksion i ri dhe interesant: energjia zbuloni këngët që po luajnë në institucionet tuaja të preferuara.

Mjeti funksionon si më poshtë: kur një këngë që ju pëlqen po luan, brenda një dyqani Starbucks, hapni aplikacionin dhe klikoni në opsionin e muzikës. Menjëherë aplikacioni do t'ju tregojë kënga që po luhet në ato momente në vendin e thënë. Do të shfaqet një buton që do t'ju lejojë të shtoni atë këngë në listën tuaj të leximit Spotify.

Në të vërtetë, kjo mundësi, e cila funksionon në një mënyrë të ngjashme me aplikacionin «Shazam», është e mundur falë bashkëpunimi midis Spotify dhe Starbucks. Kompanitë nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi shumë-vjeçare që do të ndihmojë Spotify të rrisë numrin e saj të përdoruesve, tani që shërbimet e tjera si Apple Music janë në këmbë.

Duket se ky opsion do të jetë i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara për momentin. Starbucks nuk ka njoftuar se kur do të ndodhë zgjerimi ndërkombëtar i këtij shërbimi, i cili, pa dyshim, do të përfitonte shumë nga Spotify.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.