Apollo Bold, kufje të reja TWS me anulim aktiv të zhurmës

Tronsmart bashkohet me Qualcomm për t'u zhvilluar kufjet e tyre të reja «Wireless të Vërtetë» me anulim aktiv të zhurmës (ANC), drejtuesi i Graphene dhe një autonomi deri në 10 orë me një karikim të vetëm dhe 30 orë në total. Apollo Bold i ri nga Tronsmart dëshiron të konkurrojë direkt me AirPods me një çmim shumë më të ulët.

Së pari kishte kufjet «True Wireless» (TWS) me AirPods si referencë në treg, por tani përdoruesit kanë filluar të kërkojnë gjithashtu Anulimin Aktiv të Zhurmës (ANC), risia kryesore që solli Apple AirPods Pro i ri. Kjo veçori, e rezervuar deri vonë për kufje të mëdha dhe të rënda mbi vesh me çmime ndaluese, gradualisht po hap rrugën midis kufjeve TWS. Tronsmart është bashkuar me Qualcomm, një nga prodhuesit kryesorë të mikroçipave në botë, për të zhvilluar teknologjinë e nevojshme për kufjet e saj të reja Apollo Bold dhe rezultati ka qenë çipi QCC5124 që do të përdoret për herë të parë në këtë model të ri kufjesh

Ndryshe nga modelet e tjera të kufjeve që kanë nevojë për një çip për anulimin e zhurmës dhe një tjetër për transmetimin Bluetooth, këto Apollo Bold kanë nevojë vetëm për çipin QCC5124 për këto detyra, plus arrin anulim akoma më të mirë të zhurmës. Ndryshe nga modelet e zakonshme që mund të anulojnë vetëm zhurmën deri në 25-28dB, Tronsmart Apollo Bold mund të arrijë anulimin e zhurmës deri në 35dB. Karakteristikat e tjera të këtij produkti janë:

 • Shoferi i grafenit me deshifrim aptX
 • Gjashtë mikrofona për cilësi më të mirë të zërit dhe thirrjes
 • Antena lazer LDS
 • Tre mënyrat e përdorimit: Anulimi i Zhurmës, Muzika dhe Transparenca
 • Deri në 10 orë me një karikim të thjeshtë, 30 orë në total duke përdorur kutinë e baterisë
 • Funksioni i zbulimit të veshit

Ku ta blini Apollo Bold?

Dhe më e mira nga të gjitha është se çmimi i tij është rreth 108 € në dyqane si Aliexpress (lidhje) Për të festuar lansimin e produktit, Tronsmart ka përgatitur një lotari që do të zhvillohet nga 15 korrik deri më 31 korrik. Për më shumë informacion mund të shkoni në lidhjen vijuese: https://www.tronsmart.com/all-for-music.html


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.