Apple më në fund aktivizon llogarinë e saj zyrtare në Twitter dhe përgatitet për fjalën kryesore

Llogaria zyrtare e Apple në Twitter Shumë kohë më parë kur krijova llogarinë time rrjedhëse Twitter, një nga llogaritë që unë kërkoja të ndiqja ishte ajo e mollë. Në atë kohë ata nga Cupertino nuk ishin aq të pranishëm në rrjetet sociale sa tani dhe ekzistonte një llogari në Twitter e atyre që kanë vetëm një emër përdoruesi dhe avatarin e vezës, që mund të nënkuptojë vetëm se Apple vetë e kishte kapur atë ose që dikush e kishte kërkuar për diçka.

Me sa duket, ishte Apple që kishte regjistruar llogarinë @Apple në Twitter dhe sot, 5 ditë më parë ngjarje në të cilën ata do të paraqesin iPhone 7 dhe Apple Watch 2, Mark Gurman ka qenë një nga të parët që ka njoftuar se Tim Cook dhe kompania kanë vendosur të hapin llogarinë e tyre zyrtare në Twitter. Në kohën e këtij shkrimi, llogaria nuk kishte ende cicërimë, por është verifikuar dhe tashmë tejkalon shumë 100.000 ndjekës.

Apple tashmë ka një llogari zyrtare në Twitter

Duke marrë parasysh që kompania e themeluar nga dy Steves nuk i lë asgjë fatit, foton e kokës që ata kanë përdorur dhe datat në të cilat ndodhemi, duket qartë se cicërimat e para të kësaj llogarie do të publikohen të mërkurën e ardhshme, momente para ngjarja e planifikuar për në 7 Shtator. Megjithëse kryesore do të transmetohet drejtpërdrejt, se ata gjithashtu publikojnë atë që po ndodh në Twitter është një lajm i mirë, pasi ekziston mundësia që ne të humbasim sinjalin në një moment.

Kjo nuk është llogaria e parë në Twitter e hapur nga ata nga Cupertino, larg saj. Ata tashmë kanë hapur disa nga Apple Music, atë nga Apple News, ata kanë një nga iTunes, nga App Store dhe jam i sigurt që do të lë edhe disa të tjera. Dallimi është se kjo është më e përgjithshme nga të gjitha dhe duket ndjekja e detyrueshme për të gjithë përdoruesit që kanë një pajisje në bllok.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.