Apple arrin një marrëveshje me kompaninë e prodhimit të Idris Elba për të krijuar përmbajtje origjinale për Apple TV +

Idris Elba

Shumë janë aktorët e njohur që ndërsa plaken, ata synojnë vazhdoni karrierën tuaj në botën e industrisë së filmit dhe televizionit, por prapa skenave, ose drejtimi (siç është rasti me Clint Eastwood) ose duke punuar në prodhimin e serialeve dhe filmave.

Marrëveshja e fundit që Apple ka arritur për të ushqyer shërbimin e saj origjinal të transmetimit të videos, përveç asaj të përmendur në artikullin tim të mëparshëm, gjendet në kompaninë e prodhimit Green Door Pictures, një kompani prodhimi në pronësi të aktorit Idris Elba, një aktor i cili nja dy vjet më parë dukej si Bond i ri.

Sipas The Hollywood Reporter, Green Door Pictures, krijoni dhe prodhoni përmbajtje të re për Apple TV, si në seri ashtu edhe në format filma, përmbajtje që do të jetë e disponueshme ekskluzivisht në shërbimin video streaming të Apple. Për momentin, kushtet ekonomike të marrëveshjes nuk dihen, por ka shumë të ngjarë që ai të marrë pjesë në disa prej këtyre projektorëve, kështu që marrëveshja nuk duhet të dilte nga asgjë ekonomike për Apple.

Idris Elba është i njohur për rolet e tij në seri të tilla si Luther (i disponueshëm në Netflix), The Wire (i disponueshëm HBO) dhe filmi Hobbs & Shaw, The Dark Tower, gjatë gjithë karrierës së tij në aktrim, ai ka fituar një çmim Golden Globe dhe një çmim SAG Britanik. Kompania e prodhimit e Idris Elba ka bashkëpunuar më parë me Netflix përveç Starbene dhe Sky One.

Marrëveshja që Apple ka arritur me kompaninë e prodhimit Green Door Pictures, bashkohet me atë që ai tashmë ka me Ridley Scott, Alfonso Cuaron, Sharon Horgan dhe Oprah Winfrey. Në vitet e ardhshme, katalogu Apple TV + do të ushqehet nga produkte shumë të mira, të paktën nëse marrim parasysh kush qëndron pas shumicës së kompanive të prodhimit që kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.