Apple azhurnon aplikacionin Clips duke na lejuar të përdorim Animojis, Memojis dhe ngjitëse

Kthehu në vit 2017, Apple prezantoi një aplikacion të ri që na lejoi të regjistronim video qesharake me iPhone-ët tanë të cilave mund t'u shtojmë tekst, rrëfime ose afishe: clips. Një aplikacion i krijuar mbi të gjitha për ne që të krijojmë video për aplikacionet tona sociale dhe që ata të kenë "ujëra" të Cupertino, në fund të fundit duke përdorur Animojis na sjell në markën Cupertino. Dhe kjo është pikërisht ajo që sapo shtuan: Animojis, Memojis dhe ngjitëse të reja po vijnë në Klip. Pas kërcimit, ne ju tregojmë më shumë në lidhje me këtë azhurnim.

Duhet thënë që Animoji janë në modë, për të gjithë dhe kjo ka arritur në pikën që rivalët e Apple kopjojnë këto Animoji si dhe Memoji. Sepse, tani mund t'i përdorim të gjitha këto karaktere në videot tona të krijuara me Klip. Këto janë lajmet që Apple ka lëshuar në versionin 2.1 të Klipeve për iOS:

 • Regjistroni klip si Animoji tuaj të preferuarduke përfshirë njëbrirësh, buf, drago dhe më shumë
 • Krijoni video me të Memoji Çfarë përdorni në Mesazhe
 • zbatohen filtros për të stilizuar Animoji dhe Memoji tuaj me ngjyra uji, pikturë njëngjyrëshe dhe komike.
 • Gjurmo çdo ngjitje, shkruaj me tekst ose emoji me fytyrën tënde dhe shiko se si ndjek lëvizjet e tua në ekran
 • Zgjidhni nga shtatë afishe të reja të animuara me ilustrime klasike nga Mickey Mouse dhe Minnie Mouse
 • shtoni Poster i animuar Let It Snow për videot tuaja dimërore
 • Përfshin përmirësimet e performancës dhe stabilitetit

Gjithçka mund të gjurmohet me fytyrën tonë falë teknologjisë TrueDepth të ofruara nga iPhone i fundit, kështu që ju mund të përdorni ngjitëse Disney ose ndonjë Memoji, këto mund të përdoren gjithashtu duke zëvendësuar fytyrën tuaj. Një azhurnim shumë interesant që padyshim do të bëjë që shumë ta provojnë përsëri këtë aplikacion Apple, unë tashmë e kam përdorur përsëri!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.