Apple azhurnon AirTags në mënyrë që të shihni nëse jeni të azhurnuar

Një version i ri firmware është lëshuar për Apple AirTags dhe disa përmirësime interesante i janë shtuar asaj. Për të marrë këtë azhurnim në pajisjet tona locator, nuk kërkohet asnjë veprim, azhurnimi i firmuerit kryhet automatikisht. Në këtë kuptim, sot do të shohim gjithashtu si mund të kontrollojmë nëse AirTag-et tona janë azhurnuar në versionin e fundit i disponueshëm që në këtë rast është firmware version 1.0.276.

Logjikisht ne nuk po përballemi me një produkt që duhet të azhurnohet në raste të shumta siç bëjnë me iPhone, iPad, Mac ose pajisje të tjera, por është e mundur të zbatohen përmirësime në firmware kështu që herë pas here Apple do të lëshojë këto lloje versionesh me disa përmirësime.

Ky version i ri 1.0.276 i AirTags janë pajisjet tona automatikisht siç themi më lart, por nëse doni të kontrolloni nëse jeni në versionin e fundit të lëshuar thjesht duhet të ndiqni këto hapa:

  • Hapni aplikacionin Gjeni në iPhone tuaj
  • Zgjidhni në fund opsionin «Objekte» dhe klikoni në AirTag tonë
  • Kur hyni në këtë duhet të kaloni mbi emrin
  • Numri serik dhe firmware i AirTag tuaj shfaqen në pjesën e poshtme

Ky version i ri i firmuerit shton disa veçori të reja dhe midis tyre përmirësime kur kërkoni për pajisjet locator, ai gjithashtu zbaton përmirësime të privatësisë. Sigurisht AirTags kanë qenë një produkt yll në katalogun Apple dhe përmirësimi i tyre me këto azhurnime është gjithmonë pozitiv si për përdoruesit ashtu edhe për vetë kompaninë.

A i keni tashmë të azhurnuara AirTag-et tuaja?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.