Apple azhurnon firmware të AirPods 2 dhe AirPods Pro

aeropodet pro

AirPods Pro do të bëhet dhurata e yjeve këtë Krishtlindje, kufje pa tel për anulimin e zhurmës aktive që janë dhurata perfekte për çdo adhurues të teknologjisë. Disa AirPods Pro tek të cilët Apple, së bashku me versionin jo-Pro, AirPods 2 (ato me një kuti pa tel) sapo kanë azhurnuar firmware. Pas kërcimit ju themi si mund ta kontrolloni firmware-in e AirPods tuaj dhe si t'i azhurnoni ato ...

Duhet thënë që procesi i azhurnimit për AirPods dhe AirPods Pro është mjaft transparent, asgjë e ngjashme me atë që shohim kur azhurnojmë iPhone, Apple Watch ose ndonjë nga pajisjet tona. Në rastin e AirPods Ne do të duhet t'i kemi brenda kutisë, dhe kjo nga ana tjetër është çiftuar me iPhone ose iPad tonë. Thjesht me këtë, azhurnimi duhet të detyrohet. Versioni i ri i firmuerit për AirPods Pro dhe AirPods 2 është 2C54; më parë AirPods Pro përdori 2B588 dhe AirPods 2 2A364.

Si të kontrolloni firmware-in e AirPods?

 1. Kontrolloni që të keni AirPods të lidhur në pajisjen tuaj.
 2. Hapni aplikacionin Settings.
 3. Klikoni tek General.
 4. Ne futim Informacionin.
 5. Do të shohim seksionin AirPods ku mund të kontrollojmë se çfarë firmuer kemi në AirPods.

Lajm i mirë pa dyshim se tregon se Apple ka gjetur një të metë të çuditshme dhe ka nisur përmirësimin pasues për këto kufje Cupertino. Unë nuk mendoj se do të lëshohen më shumë azhurnime (me fillimin e firmave të para AirPods gjithashtu u lançuan gjithashtu), megjithatë siç themi mirë nga Apple për rregullimin e defekteve të vogla të kufjeve më të fundit të markës. Nëse jeni një nga ata që blejnë një palë AirPods në këto data, me siguri njësitë e reja do të vijnë tashmë me versionin e fundit të azhurnuar, ose ju do të vini do të azhurnohet automatikisht kur t'i lidhni për herë të parë me pajisjen tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.