Apple azhurnon firmware të AirPods Pro

I saj Disa thashetheme sugjerojnë që Apple mund të jetë duke menduar të rinovojë gamën e saj të kufjeve: AirPods të rinj, kufje të reja mbi veshë, është e paqartë se çfarë mund të lëshojnë nga Cupertino. Mbani mend, AirPods janë pajisja më e shitur e Apple. Disa AirPods që janë në dispozicion në dy versione: një Ni zakonshëm dhe versionin pro me anulimin e zhurmës. Disa AirPods Pro që Apple sapo azhurnoi me firmware të ri. Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e këtij azhurnimi të ri.

Siç mund ta shihni në imazhin që drejton postimin, versioni i ri i AirPods Pro është 2D15Më parë, versioni që kishte AirPods Pro ishte 2B588 dhe kjo pritet të përmirësojë përgjigjen e kufjeve "Pro" të Apple. Çfarë sjell ky version i ri 2D15? Nuk dihet me të vërtetë, Apple nuk publikon ndonjë shënim të ndryshimeve pranë këtyre azhurnimeve, por përmes rrjeteve sociale nëDisa përdorues pohojnë se vërejnë ndonjë përmirësim në barazimin e të njëjtit. Anulimi i zhurmës mund të përmirësohet gjithashtu me këtë azhurnim, megjithëse duhet thënë me kujdes që në dhjetor Apple lëshoi ​​një azhurnim për AirPods Pro që duhej të tërhiqej pasi përkeqësoi anulimin e zhurmës së AirPods Pro.

Ti mundesh kontrolloni versionin e AirPods Pro tuaj duke ndjekur këto hapa:

  1. Ne lidhim AirPods Pro me iPhone-in tonë
  2. Ne hyjmë në Cilësimet, Të Përgjithshme, Informacione
  3. Në informacion do të gjeni AirPods Pro tuaj (sigurohuni që ata janë të lidhur)
  4. Duke hyrë në to mund të kontrolloni versionin tuaj

Nëse akoma nuk keni versionin e fundit dhe a doni t'i azhurnoni ato, ju vetëm duhet të mbani AirPods tuaj duke u ngarkuar dhe afër iPhone tuaj, pas disa minutash ato do të azhurnohen automatikisht. A nuk doni që ato të azhurnohen? Unë tashmë ju them se kjo do të jetë e pamundur pasi që procesi është automatik nga Apple. Dhe ju, a keni vërejtur ndonjë ndryshim pas këtij azhurnimi të AirPods Pro?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.