Apple blen dokumentarin 'Big Man on Campus' në lidhje me yllin e basketbollit Makur Maker

Vera po afron dhe po afron edhe sezoni në të cilin ndoshta do të jemi në gjendje të shijojmë më shumë kohë të lirë. Pse të mos shijoni katalogun audioviziv të platformave video streaming? Sot Apple sapo ka publikuar blerjen e një dokumentari të ri për Apple TV + dhe është se dokumentarët po bëhen gjithnjë e më të popullarizuar. Së shpejti do të jemi në gjendje të shohim Big Man në Campus, historia e re e Apple TV + përqendruar në yllin e NBA Makur Maker. 

Ndërsa ne ju themi, Apple sapo konfirmoi blerjen e Njeriu i madh në Kampus një seri dokumentare e drejtuar nga Seth Gordon që na sjell historinë e Makur Maker. Për ata që nuk e njohin atë, Makur Maker është një yll i NBA-së i cili në vitin 2020 vendosi të luante basketboll për të mbështetur ndryshimet racore që ndodhën gjatë vitit të kaluar.

"Big Man on Campus" është historia e një momenti historik në Amerikë e treguar përmes vizionit të një atleti të ri me fuqinë për të krijuar ndryshime. Në vitin 2020, një vit i shënuar nga trazira sociale, sensacioni i basketbollit, pauza e NBA dhe zgjedhja kryesore e NCAA, Makur Maker, mori vendimin novator për të luajtur basketboll në kolegj për Universitetin Howard në mbështetje të Kolegjeve dhe Universiteteve Historikisht të Zinj në vend që të bashkoheni me një nga shumë programe të nivelit më të lartë që ju ofrojnë një karrierë të plotë. Balancimi i presioneve të jashtëzakonshme brenda dhe jashtë fushës, dhe me sytë e kombit të përqendruar në çdo lëvizje të tij, udhëtimi i Maker - nga ikja e Sudanit të Jugut të shkatërruar nga lufta si fëmijë në lëvizjen që ka ndezur sot - ka vënë një fytyrë në kompleksitetin sociopolitik të Amerikës gjatë kjo kohë e paparë.

Siç mund ta shihni, ai është një dokumentar i synimeve, Apple ndjek në vijim të angazhimit të saj shoqëror në raste të mëparshme, dhe sot një histori e këtij stili është më e mira që ata mund të lançojnë. Ende nuk ka datë të lëshimit por posa ta dimë do t’ia lëmë juve në një postim të ri. Dhe ti, Jeni më shumë dokumentarë apo trillime?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.