Apple braktis projektin Titan dhe idenë e krijimit të një makine

molle-makine-projekt-titan

Ishte aty për të año 2014 kur Apple po provonte diçka të re, diçka nën emrin e Projekti Titan qëllimi i së cilës ishte fuqia krijoni makinën e çmuar të Apple, një makinë me të cilën ata donin të revolucionarizonin botën motorike, diçka si ajo që kanë bërë djemtë nga Tesla. Ata e quajtën iPhone i motorëve, duke e kuptuar pasi iPhone ishte revolucioni i telefonave celularë.

Un projekt që nuk është aspak i lehtë pasi përfshin përfshirjen e kompanive të mëdha kërkimi i të cilave në motor sporte ka shtrirë vite e vite. Sot lajmet për projektin Titan janë rikthyer dhe duket se ato nuk janë aspak të mira për djemtë nga Cupertino ... Dhe është se Apple duket se është zmbrapsur, lamtumirë projektit Titan dhe prandaj lamtumirë makinës Apple (ose iCar) ...

Lajmi duket mjaft i besueshëm, ai është publikuar nga Agjenci Bloomberg, dhe siç thonë ata Apple do ta anulonte këtë projekt Titan duke pasur shkurtoi shumicën e vendeve të punës të ngarkuara me projektimin dhe ndërtimin e makinës me çmim të Apple. Braktisjet, apo pushimet nga puna, do të kishin arritur deri në një mijë punonjës dhe duket se djemtë në bllok Ata kanë parë idenë e partneritetit me një markë makinash dhe duke kontribuar teknologjinë e tyre në to më të vlefshme. 

Teknologjia për të cilën, nga rruga, Apple ka vendosur një afat të caktuar, ata nuk duan të pushojnë në dafinat e tyre dhe duket se janë në një nxitim për të revolucionarizuar industrinë e automobilave me teknologjinë e krijuar për makinat. Dhe është se bota e motorit nuk është një botë në të cilën mund të futet një kompani pa njohuri, kërkon një përvojë dhe në fund djemtë nga Cupertino duket se e kanë kuptuar atë, Mirë për Apple që të ndryshojë mendim dhe dëshiron t'i përkushtohesh idesë së depërtimit të teknologjisë Apple në makina nga prodhues të tjerë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ivan dijo

  Jam i lumtur të dëgjoj që ata e kanë anuluar projektin sepse sinqerisht, mendoj se do të ishte e vështirë të blinte një makinë me këtë stemë  përpara.

  1.    iOS-të dijo

   Çfarë arsye keni? Do të kushtonte 150,000 € duke i njohur ata, gjithashtu jam i kënaqur që ata lënë makinat për gjermanët

  2.    yll dijo

   Sigurisht, unë jam i kënaqur që inovacionet janë anuluar, të lutem eja, arsyetoni pak, që Apple të heqë diçka dhe a jeni i detyruar ta blini atë? Më mirë që ata ta marrin atë tani dhe kështu ajo fillon të bjerë në çmim ndërsa markat e tjera bashkohen.

   nga rruga, unë ende kujtoj kur Apple njoftoi këtë projekt të shkëlqyeshëm të makinës, me dizajnin dhe funksionalitetin e tij të shkëlqyeshëm. ironi, zotërinj, këto kanë qenë të gjitha thashethemet, një pluf, askush nuk i di me të vërtetë planet e Apple në industrinë e makinave, asgjë nuk doli zyrtarisht, dhe ndoshta planet e Apple në këtë biznes janë vetëm nga fillimi për të përmirësuar makinën e mollës ose ndonjë gjë në nivelin e softuerit, do të keni bashkëpunuar me markat për të provuar softuerin ose zoti e di se kush, por artikuj si ky shkatërrojnë pasionin që ndiejmë për Apple dhe kjo është arsyeja pse vijmë të lexojmë, gjëja më patetike është të lexojmë komentet dhe se ato janë edhe më keq vetë artikulli.

 2.   Prodhuesi i orës TwoZero Point dijo

  Eja burrë, por a mendoi ndokush me të vërtetë se Apple do të merrte një makinë? Vërtet?

  Se ata punojnë në softverin e drejtimit autonom ende ka kuptim, por të gjithë ju që keni menduar se do të shihni një makinë me logon e mollës keni qenë pak të humbur. Do të ishte një veprim shumë i shtrenjtë dhe me fitim zero për Apple.