Apple për të çaktivizuar Fortnite "Hyni me Apple" në 11 Shtator

Kupa FreeFortnite

Pasi Apple të ketë hequr llogarinë e zhvilluesit të Epic Games, dhe loja nuk është më e disponueshme për shkarkim, as për përdoruesit që e kishin shkarkuar më parë para polemika e gjeneruar më 13 gusht, hapi tjetër që Apple do të ndërmarrë është të ndalojë lejimin e përdorimit të funksionit Sign In with Apple.

Funksionaliteti Identifikohu me Apple, lejon përdoruesit të përdorin Apple ID-në tonë, të lidhur me një email që ridrejtohet në llogarinë tonë të postës elektronike. Ky funksionalitet që ishte i disponueshëm përmes Fortnite do të ndalojë së punuari në aplikacion, kështu që përdoruesit që e përdorën atë nuk do të kenë më qasje nëse nuk e ndryshojnë atë.

Epic Games e ka lëshuar këtë lajm përmes llogarisë së saj në Twitter duke ftuar të gjithë përdoruesit që përdorin këtë funksionalitet për të ndryshuar metodën e hyrjes në lojë në mënyrë që ata të mund të vazhdojnë të luajnë, pasi që nëse të dhënat nuk azhurnohen, ata nuk do të kenë më qasje në lojë që nga 11 shtatori.

Mbani hyrjen në Fortnite kur Identifikimi me Apple nuk është i disponueshëm

Identifikohu me Apple

Epic Games ka krijuar një faqe në internet për të adresuar këtë çështje dhe ku na fton azhurnoni adresën e emailit që po përdorim për të vazhduar mbajtjen e hyrjes në lojë dhe për të krijuar një fjalëkalim.

Nëse nuk e bëjmë këtë ndryshim para 11 shtatorit, nga ajo datë ne nuk do të kemi më qasje derisa të shkojmë te seksioni Cilësimet e llogarisë sonë, brenda skedës Përgjithshëm dhe në seksionin Informacioni i llogarisë, ne ndryshojmë adresën tonë të postës elektronike.

Nëse për ndonjë arsye nuk mund të identifikoheni, nga Lojërat Epike ata na ftojnë kontaktoni ata për të rimarrë llogarinë tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.