Apple do të hapë një zyrë në Station F, inkubatori më i madh i fillimit të Evropës

Tim Cook zhvilloi dje pasdite një takim me Kryeministrin francez Emmanuel Macron, një takim i të cilit, çuditërisht, mezi kanë dalë detajet e takimit, vetëm se zgjati 45 minuta. Gjatë mëngjesit, Tim Cook ishte duke bërë pak turizëm në të gjithë vendin siç e diskutuam.

Sipas medias franceze Mac4ever, Apple së shpejti mund të njoftojë hapjen e zyrave në inkubatorin fillestar Station F linkubatori më i madh i fillimit në Evropë përveç që është një nga institucionet më të rëndësishme në botë për sa i përket sipërmarrësve.

Nëse hapja e zyrave të Apple në Stacionin F konfirmohet më në fund, Apple mund të përqendrojë veprimtarinë e saj tek zhvilluesit, duke i ndihmuar ata të hartojnë, ndërtojnë dhe vërtetojnë aplikacione. Mundësia e hapjes së zyrave nga Apple është përfolur prej kohësh, informacion që erdhi nga burime relativisht të besueshme, por asnjëherë nuk është konfirmuar nga vetë qendra. Ndoshta për disa ditë, Apple do të konfirmojë hapjen e këtyre pajisjeve përpara se të finalizojë udhëtimin tuaj në Francë, ose ndoshta do të presë disa ditë derisa të ktheheni përsëri në Shtetet e Bashkuara.

Apple po investon shumë para në vitet e fundit në Evropë për çështje që lidhen me zhvillimin e aplikacioneve, veçanërisht në Itali, ku krijoi dhel qendra e parë e zhvillimit të aplikacioneve për të gjithë Evropën. Fillimet janë bërë një përparësi për kompanitë e mëdha për disa kohë, ku shumica e tyre kanë një aplikacion për pajisjet mobile. India gjithashtu ka qenë shënjestra e investimeve të Apple në zhvillimin e aplikacioneve, investime që Apple u detyrua të bënte nëse dëshironte të përmbushte kërkesat e qeverisë për të qenë në gjendje të hapte dyqanet e para të Apple në vend.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.