Apple do të ketë ofrues të ndryshëm për iPhone 5se

iphone 5se

Këtë muaj ndodhi një tërmet në Tajvan që preku një pjesë të pajisjeve ku prodhohen përpunuesit e iPhone. TSMC nuk do të jetë në gjendje të prodhojë për disa ditë dhe është treguar se sa e rrezikshme mund të jetë bastosja e gjithçkaje në një kartë të vetme. Tani, më shumë se sa ka të ngjarë nga koincidenca, kanë dalë informacione të reja që sigurojnë që Apple do të performojë Porositë për iPhone 5se nga dy kompani ndryshe, një kompani e dytë që bashkohet me Foxconn: Wintron.

Ai që është përgjegjës për dhënien e lajmeve ka qenë mediumi Dixhitalet, i cili siguron se, si zakonisht, Winstron ka refuzuar të komentojë. Strategjia e re e Apple mund të jetë për shkak të disa mundësive: e para është, me të vërtetë, që kompania Cupertino ishte e shqetësuar se nuk do të ishte në gjendje të furnizonte kërkesën fillestare për iPhone 5se. Mundësia e dytë është që, duke ditur kompaninë që drejton Tim Cook (si shumë kompani të tjera të mëdha), duke ndarë pak më shumë tortën e prodhimit të iPhone, Apple mund të negociojnë në mënyrë më agresive me Foxconn, gjë që, logjikisht, do t'ju sillte më shumë përfitime.

Apple është përpjekur të ndajë porositë e saj në ODM të ndryshme për të shmangur rreziqet. Në shkurt 2015, kompania shtoi Compal Electronics si prodhues të iPad mini dhe Wistron për të petëzuar touchpad iPhone, dhe së fundmi ka kontraktuar një pjesë të vogël të porosive për iPhone-in e saj të ri 4 inç në Winstron, duke kërkuar t'i ushqejë ato në mënyrë që të bëhen një fabrika e iPhone.

Kujtojmë se iPhone 5se pritet të jetë një iPhone 4 inç me të njëjtin dizajn si iPhone 6, kamera 8MP, procesori A9 i shoqëruar nga bashkë-procesori M9 dhe se, përveç befasisë, nuk do të përfshijë një prekje 3D ekran Sipas thashethemeve, ai do të paraqitet së bashku me iPad Air 3 dhe aksesorët për Apple Watch në 15 Mars dhe do të dalë në shitje tre ditë më vonë, Mars 18.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.