Apple do të paraqesë nesër një aplikacion që rekomandon përmbajtje për Apple TV

foto-mollë-tv

Ngjarja e nesërme "Përshëndetje përsëri" do të ketë një protagonist të shquar: Mac. Kompjuterët do të jenë në qendër të fjalës kryesore që do të zhvillohet nesër në orën 19:XNUMX pasdite (Spanjë) me MacBook Pro Retina të përmendur tashmë dhe madje të filtruar me tastierë hibride, prej të cilave dje tashmë mund të shohim imazhe zyrtare të Apple. Sidoqoftë, Apple mund të paraqesë më shumë produkte ose shërbime duke përfituar nga ngjarja, dhe Duket se Apple TV do të ketë momentin e tij të spikatur gjatë saj, falë një aplikacioni që do të prezantohet nesër dhe që do të ishte përgjegjës për rekomandimin e përmbajtjes për ne për të parë bazuar në pajtimet tona dhe ato që ne zakonisht shikojmë duke përdorur atë pajisje.

Isshtë një aplikacion me një emër ende të panjohur, i quajtur brenda "Lista e Vëzhgimit" (i cili mund të përkthehet si në pritje për t'u parë) dhe që do të na ndihmojë të zbulojmë përmbajtje të re. Do ta bënte këtë duke përdorur abonimet tona aktive në Apple TV dhe duke ndjekur modelet e vendosura bazuar në seritë që po shohim tashmë. Le të kujtojmë se Apple njoftoi një funksion të ri për Apple TV me tvOS 10 që do të na lejonte të kishim një përdorues të vetëm për të gjitha abonimet tona, pa pasur nevojë të futni të dhëna në secilin aplikacion, dhe kjo do të ishte ndihmë e madhe pikërisht për të qenë në gjendje të integroni këtë aplikacion të ri me të gjithë ata.

Mbetet të shihet nëse do të jetë një aplikacion universal, gjithashtu i vlefshëm për iOS apo edhe macOS, dhe nëse do të jetë i disponueshëm në të gjitha vendet, jo vetëm në Shtetet e Bashkuara (ka shumë të ngjarë). DHEKy aplikacion do të ishte gjithashtu perfekt për shpërndarësit dhe vetë zinxhirët për të promovuar seritë e tyre të reja, një burim i ri i të ardhurave për Apple dhe më shumë lidhje me shërbimin e saj televiziv me transmetim të gjatë që nuk mbaron kurrë. E gjithë kjo dhe shumë më tepër nesër nga ora 19 e pasdites.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.