Apple fillon të shesë iPhone 7 falas në Shtetet e Bashkuara

iphone-7-bli-falas-në-SHBA-tani-në dispozicion

IPhone 7 dhe iPhone 7 Plus kanë dalë në treg për më shumë se një muaj, por si zakonisht, në Shtetet e Bashkuara duhet më shumë se normalisht që terminalet të bëhen të disponueshëm, pasi që gjatë muajit të parë ato janë në dispozicion vetëm për operatorët kryesorë: AT&T, Sprint, T-Mobile dhe Verizon. Nga sot, çdo përdorues që dëshiron të blejë një iPhone 7 ose iPhone 7 Plus pa u lidhur me operatorët, tani mund të shkojë në çdo dyqan Apple ose ta blejë atë përmes Apple Store Online.

Tani e tutje, nëse banoni në Shtetet e Bashkuara dhe dëshironi të blini iPhone të ri 7 ose iPhone 7 Plus, shfaqet opsioni për ta blerë falas, pa ndonjë lidhje me transportuesit amerikanë. Apple sqaron se kur blini terminalin falas, nuk ka asnjë angazhim ose kontratë të qëndrueshmërisë me ndonjë operatorPërdoruesit do të duhet të shkojnë tek operatori i tyre për të kërkuar një kartë nano-SIM.

Lidhur me çmimet e terminaleve, Ato janë të njëjta me kompaninë e njoftuar në fjalën kryesore të së kaluarës:

 • iPhone 7 - 32 GB - 649 dollarë
 • iPhone 7 - 128 GB - 749 dollarë
 • iPhone 7 - 256 GB - 840 dollarë
 • iPhone 7 Plus - 32 GB - 769 dollarë
 • iPhone 7 Plus - 128 GB - 869 dollarë
 • iPhone 7 Plus - 256 GB - 969 dollarë

Mbani në mend se këto çmime janë gjithmonë para taksave. Këto çmime duhet të shtohen taksa përkatëse e secilit shtet, një taksë që ndryshon nga shteti në shtet por zakonisht është rreth 9% mesatarisht. Si zakonisht, iPhone 7 ka një periudhë më të ulët pritjeje sesa modeli Plus, përveç ngjyrës së re Jet Black / Glossy Black, e cila është akoma po aq e vështirë për tu gjetur në çdo vend të botës. Përveç kësaj, ky model është i disponueshëm vetëm në modelin 128 dhe 256 GB, një vendim i Apple që përdoruesit nuk e kanë pëlqyer shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Christopher dijo

  Bleva iphone 7 falas dy javë më parë në një dyqan mollësh në NY

 2.   iOS-të dijo

  Unë isha i befasuar që nuk mund ta imagjinoja që imja ishte falas në SHBA, kjo do të ndodhte për shkak të monopolit të operatorëve

 3.   Ndërmarrje dijo

  E imja nuk ka filluar akoma, unë jam akoma duke pritur që një nga vendet ku e kam rezervuar të më telefonojë.

 4.   Eliurkis diaz dijo

  IPhone që bleni në Apple Store në internet është falas si parazgjedhje, ndryshimi i vetëm është se nëse e blini me T-Mobile ose AT&T mund ta përdorni vetëm në rrjetet GSM, jo CDMA dhe e njëjta gjë ndodh nëse e blini. me Sprint ose Verizon.

  Të jesh pa SIM do të thotë se ky telefon, përveç se do të shkyçet, do të jetë në gjendje të punojë si në rrjetet GSM ashtu edhe në CDMA. Ky është ndryshimi i madh.

  Përshëndetje.