Apple fillon të shesë stacionet e reja të karikimit të shumë pajisjeve të Mophie

Përpjekja e dështuar e Apple për të krijuar bazën e saj të karikimit pa tel me shumë pajisje ka bërë që ky lloj i aksesorëve të shumohen në dyqanet online dhe fizike. Një bazë e vetme për të rimbushur iPhone, AirPods dhe Apple Watch është objekt i dëshirës për shumë njerëz, dhe Apple e vetëdijshme për këtë ka filluar t'i shesë ato në dyqanin e saj zyrtar.

Këto janë posaçërisht modelet e reja të lansuara nga Mophie, aktualisht të disponueshme vetëm në disa vende evropiane, dhe të cilat me një dizajn shumë modern na lejojnë të rimbushim të gjitha pajisjet tona njëkohësisht. Dy baza, njëra prej tyre me një karikues të integruar Apple Watch, i cili na kujton në mënyrë të pashmangshme ato të nisura nga Nomad para disa muajsh.

Më interesantja nga këto baza është ajo që integron dy zona të karikimit pa tel me një karikues për Apple Watch. Një fole e vetme për tre zona të karikimit pa tel, dy prej tyre universale me 7,5W dhe tjetra e dedikuar për Apple Watch. Baza tjetër ka vetëm dy zona të karikimit pa tel, pa zonë për Apple Watch, por në këmbim na ofron një port USB-A për të rimbushur një pajisje tjetër, siç është Apple Watch. Çmimi i bazës së parë është 149,95 €, e dyta është disi më e lirë me 109,95 €.

Artikulli i lidhur:
Analiza e NOMAD Base Station, ngarkuesi pa tel që kufizohet me përsosmërinë

Për momentin ato janë bazat e vetme të këtij lloji që mund t'i gjejmë në Apple Store në internet, por jo të vetmet në kategorinë e tyre. Nomad nisi themelet e saj të suksesshme, nga të cilat pa dyshim që janë frymëzuar këto Mophie, dhe çfarë kemi në dispozicion në Makinistë për 139 € (me bazën Apple Watch) dhe 99 € (Me USB-A 7,5W dhe USB-C Dorëzimi i energjisë 18W). Nëse keni disa pajisje që janë në përputhje me karikimin pa tel dhe dëshironi një vend për t'i rimbushur të gjitha duke përdorur një prizë të thjeshtë, nuk ka mundësi më të mirë se këto lloje karikuesish. Ose mund të vazhdoni të prisni që Apple të nisë tuajin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.