Apple Fitness + dhe Apple One Premiere në dispozicion duke filluar nga java e ardhshme

Java e ardhshme do të sjellë të rëndësishme Lajme në shërbimet e Apple në Spanjë, Meksikë dhe shumë vende të tjera, me ardhjen e Apple Fitness + dhe Apple One Premiere, dy abonime të reja të shumëpritura.

Apple prezantoi Apple One një vit më parë, me lloje të ndryshme abonimesh dhe një që ishte i paarritshëm për shumë përdorues jashtë Shteteve të Bashkuara: Apple One Premiere. Është një abonim "gjithë-në-një" që përfshin të gjitha shërbimet e Apple (Apple Music, Apple Arcade, Apple TV +, Apple Fitness +, Apple News +) plus 2 TB kapacitet ruajtës në cloud për 29,99 dollarë. Mungesa e Apple Fitness + dhe Apple News + jashtë Shteteve të Bashkuara e bëri këtë abonim shumë të kufizuar gjeografikisht, por kjo do të ndryshojë duke filluar nga java e ardhshme.

Në eventin e fundit të Apple, u konfirmua ardhja e Apple Fitness + në Spanjë dhe Meksikë, si dhe në vende të tjera. Ky shërbim ju lejon të kryeni ushtrime të udhëhequra nga ekspertë të iPhone, Apple TV dhe iPad, me monitorimin e konstantave tona nga Apple Watch. Një alternativë e shkëlqyeshme për palestrën për ata që preferojnë të ushtrohen nga shtëpia, pa udhetim dhe me liri orare. Shërbimi do të jetë i disponueshëm nga 3 nëntori dhe të gjithë blerësit e Apple Watch do të kenë tre muaj falas. Çmimi është 9,99 dollarë, ende nuk e dimë çmimin në euro.

Ardhja e Apple Fitness + hap derën e Apple One Premiere, e cila gjithashtu do të jetë e disponueshme duke filluar nga java e ardhshme. Për përdoruesit e disa shërbimeve të Apple, është një opsion shumë interesant, pasi çmimi është shumë më i ulët se ai i secilit shërbim veç e veç. Në SHBA çmimi është 29,99 dollarë, Nëse shtojmë çmimin e të gjitha shërbimeve që përfshin (Apple Music 9.99 dollarë, Apple TV + 4.99 dollarë, Apple Arcade 4.99 dollarë, Apple News + 9.99 dollarë, Apple Fitness + 9.99 dollarë dhe iCloud 2TB 9.99 dollarë) kursimi është 20 dollarë.. Në Spanjë dhe Meksikë nuk i dimë çmimet, por ato do të jenë të ngjashme, dhe megjithëse Apple News + nuk është përfshirë (nuk disponohet në këto vende), kursimet janë ende të konsiderueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Marko dijo

  A do të arrijë në Kili?

  1.    Louis Padilla dijo

   Për momentin nuk ka data