Apple heq faqen Beats brenda 24 orëve nga ngjarja e iPhone 12

 

Powerbeats Pro

Thashethemet se Apple mund të lëshojë kufje të reja së bashku me iPhone 12 Ata janë të kuqërremtë, aq më tepër pasi Apple ka hequr faqen e dedikuar për Beats nga faqja e saj kryesore në internet.

Apple bleu Beats në 2014, dhe në këto gjashtë vjet zërat se marka mund të zhdukej kanë qenë konstante. Së pari u diskutua që interesi i vetëm i Apple për blerjen e Beats qëndronte në shërbimin e saj muzikor, Beats Music, por Interesimi i Cupertino për kufje dhe altoparlantë ka qenë në rritje që nga ajo kohë, me lëshime si AirPods, AirPods Pro ose HomePod. Apple ka azhurnuar kufjet Beats për të ofruar të njëjtat karakteristika si AirPods, siç është çiftimi automatik, por fundi i kufjeve Beats mund të jetë më afër se kurrë.

Artikulli i lidhur:
Të kesh një aplikacion për të azhurnuar Beats nuk ka më kuptim dhe Apple ndalon së përdoruri atë

Disa ditë më parë ju thamë se Apple po linte aplikacionin Beats për të azhurnuar kufjet e saj, një proces që tani e tutje do të kryhej drejtpërdrejt duke lidhur kufjet me një pajisje Apple, siç është rasti me AirPods. 24 orë pas prezantimit të iPhone 12 të ri, Apple ka hequr faqen e dedikuar për produktet e Beats nga faqja e saj në internet, një shenjë që ai mund të jetë duke bërë ndryshime të rëndësishme në të, ose ai mund të jetë duke tërhequr përfundimisht Beats nga faqja e tij e internetit për të përfunduar thithjen e plotë të markës, e cila do të zhdukej në favor të vetë markës Apple.

AirPods Studio, kufjet mbi veshët e Apple, mund të shënojnë fundin e Beats si një markë. Apple tashmë do të kishte një gamë kufjesh mjaft të gjera që të mund të bënte pa produktet e Beats, me kufje themelore të tilla si AirPods, AirPods Pro si kufje premium në vesh dhe AirPods Studio si kufje premium të kufjeve, e cila gjithashtu thuhet se do të vijë në dy modele, njëri më i lirë dhe më sportiv, tjetri me materiale premium në një më të lartë çmimi


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.