Apple dhe Ekipi i Përgjithshëm Elektrik Sjellin Aplikacione Industriale Predix në iPhone dhe iPad

Apple vazhdon me partneritetin e saj dhe blerjet e kompanive për të mbuluar sa më shumë të jetë e mundur në të gjithë sektorët. Disa ditë më parë pamë lajmet në lidhje me përpjekjen për të blerë një klinikë për të zgjeruar dhe përmirësuar të dhënat për shëndetin e përdoruesve të saj, tani duket një zyrtar bashkëpunimi i ri midis Apple dhe GE.

Ata nga Cupertino bëjnë lëvizje të llogaritura dhe janë të vetëdijshëm që kompanitë, sektori i arsimit dhe mjeku kanë shumë peshë sot, kështu që bashkimi me ta është një rrugë shumë e mirë. Në këtë rast, bashkëpunimi kalon përmes Dorëzoni aplikacione të fuqishme industriale me analitikë Predix dhe të dhëna parashikuese në iPhone dhe iPad, Platforma IoT (Internet of Things) e GE.

Me siguri shumë prej jush - si unë - nuk e kanë idenë se çfarë është GE. Mirë, GE është një kompani globale industriale dixhitale që transformon industrinë me makineri të bazuara në softuer dhe zgjidhje të lidhura dhe parashikuese. GE është e organizuar rreth një qendre globale të shkëmbimit të njohurive, "GE Store", përmes së cilës çdo zonë biznesi ndan dhe akseson të njëjtën teknologji, tregje, strukturë dhe informacion. Çdo shpikje nxit inovacionin dhe zbatimin në të gjitha industritë në të cilat janë të angazhuar. Me njerëzit, shërbimet, teknologjinë dhe arritjet e saj, GE jep rezultate më të mira të klientëve sepse flet gjuhën e industrisë.

Ne duhet ta themi atë Fjalët e Tim Cook, në lidhje me këtë shoqatë janë të qarta:

GE është një partner ideal me përvojë të gjerë në inovacione në sektorin industrial, në fusha të tilla si aviacioni, prodhimi, kujdesi shëndetësor dhe energjia. Së bashku, Apple dhe GE do të ndryshojnë plotësisht mënyrën e funksionimit të industrisë, duke kombinuar platformën Predix të GE me fuqinë dhe thjeshtësinë e iPhone dhe iPad.

Nga ana e tij John Flannery, Presidenti dhe CEO i GE shpjegon:

Bashkëpunimi Apple dhe GE u jep zhvilluesve mjetet për të krijuar aplikacionet e tyre industriale IoT. Klientët tanë gjithnjë e më shumë kanë nevojë të pajisin modelet e tyre me mjete mobile. Së bashku, GE dhe Apple do t'u ofrojnë kompanive industriale akses në aplikacione të fuqishme që i lejojnë ata të përfitojnë nga të dhënat parashikuese dhe analitikë Predix direkt në iPhone ose iPad të tyre.

Në të dy rastet duket se ky bashkëpunim është në interesin e tyre dhe është e qartë se nga kjo përfitojnë të dy kompanitë. Predix SDK i ri për iOS do të jetë në dispozicion për shkarkim duke filluar nga e enjtja, 26 tetor. SDK do të lejojë zhvilluesit të krijojnë aplikacione të fuqishme vendase që përfitojnë plotësisht nga analiza e të dhënave të Predix dhe efikasiteti dhe lehtësia e përdorimit të iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.