Apple hap programin e zëvendësimit për Seritë 2 dhe 3 me çështje të çarjes së ekranit

Ndonjëherë Apple e ka shumë të vështirë ta njohë atë diçka nuk po funksionon siç duhet dhe duhet një jetë për të krijuar një program zëvendësues për të zgjidhur ato probleme. Një rast i qartë gjendet në problemet me tastierat e MacBook Pro, një program zëvendësimi që i janë dashur gati 3 vjet për t'u krijuar.

Sidoqoftë, në raste të tjera krijon këto programe zëvendësimi pa problemin e shfaqur nga pajisjet e prekura që kanë qenë një pjesë e rëndësishme e mediave të teknologjisë. Sot po flasim për një program të ri zëvendësimi, i cili është përveç atyre tashmë të ofruar nga Apple për produkte të tjera, dhe kaq prek si Apple Watch Seria 2 ashtu edhe Serinë 3.

Programi i zëvendësimit të xhamit Seria 2 dhe seria 3

Sipas Apple, ky program i ri për Apple Watch Series 2 dhe Series 3 është për shkak të çështjet e plasaritjes që disa Orë Apple po shfaqin në xhamin e sipërm, posaçërisht përgjatë buzës së rrumbullakosur, një çarje që gradualisht formohet rreth ekranit.

Klientët që plotësojnë kërkesat e këtij programi zëvendësues mund të kërkojnë zëvendësimi i ekranit plotësisht falas përmes një shërbimi të autorizuar ose drejtpërdrejt përmes Apple Store. Nëse dëshironi të dini nëse pajisja juaj është prekur nga ky problem, thjesht duhet të klikoni mbi të lidhja tjetër.

Seri e re Apple Watch 5

Pasi të jetë konfirmuar data zyrtare e prezantimit të iPhone të ri 2019, ne gjithashtu e dimë datën e prezantimit të iPhone gjenerata e re Apple Watch, Seria 5, një gjeneratë e re që nëse nuk i përfillim thashethemet, nuk do të na ofrojë ndonjë risi për të nxjerrë në pah, përtej tipikes së të gjitha viteve, në të cilën performanca dhe fuqia e pajisjes është përmirësuar, duke ulur konsumin e saj krahasuar me gjeneratën e mëparshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ali lozano dijo

  Një ndihmë e madhe për ndarjen e këtij informacioni, muaj më parë pata një çarje dhe u shqetësova për pak kohë duke menduar se si e kisha goditur me sa të kujdesshëm jam. Unë tashmë kam kontaktuar mbështetjen teknike të mollës dhe ata do ta riparojnë atë ose sipas burrit më tha se do të më japin një të re. Faleminderit Ignacio Sala

 2.   Xavier dijo

  Unë kam marrë të miat dhe një mijë goditje, pas 3 vjet përdorimi fërkimi i tij ka, me sa duket ekrani duhet të jetë i pacenuar nëse jo nuk përshtatet

  1.    Ali lozano dijo

   Përshëndetje, sapo kam marrë një email nga apple që ata do të zëvendësojnë timen. E imja gjithashtu kishte disa fërkime, por të vogla, edhe pse mendoj se do të më dërgojnë një të re nga ato që kuptova në email, provoni ta dërgoni me postë në vend që ta çoni në një dyqan fizik.

 3.   José Luis dijo

  Unë jam një tjetër viktimë e këtij defekti; Rreth orës 07:30 shfaqet një çarje në një cep të Apple Watch 3 dhe në orën 09:00 pjesa e sipërme e xhamit bie në tokë, si imazhi i dytë. Unë e çoj atë në dyqanin e CC Gran Plaza 2, në Majadahonda, dhe vajza që më merr pjesë më thotë se nuk do të ketë problem në zëvendësimin e saj, por se ajo duhet ta dërgojë atë në Shërbimin Teknik me protokoll dhe se ata do të me thirr ne cdo rast. Pas disa ditësh, ata përgjigjen me email "Pajisja ka një problem hardware" (Normalll, ekrani është shkëputur!). Paguani 150 € ose kërkoni rimbursim. PRETENDIMI I PAR QAT I BJ P FORR MOS ZBATIMIN E PROGRAMIT Meqenëse nuk kam asnjë mënyrë për të folur me ta, unë shkoj në dyqan dhe ata më thonë të kërkoj një rimbursim për ta parë dhe pastaj të pretendoj. Disa ditë më vonë ata më njoftuan me email për ta marrë. Ata nuk më japin më shumë shpjegime sesa fraza "Problemi i pajisjes" dhe se unë paguaj për riparimin, gjë që nuk më intereson të shoh se çfarë ndodh me orën në 14 muaj. PRETENDIMI I DYT FOR Q FOR NUK M NOT JAPNI ASNJ AN P ANRGJIGJE TIF NDRYSHME N TO K RERKESN time. Ata më kthejnë orën me të çara të ndryshme që nuk i kishte ditën e parë dhe unë vendosa K CLRKES THN E TRET P THR KJO KTHIM, me një shitës të vrazhdë që duhet të justifikohet nga një koleg tjetër. Halucinoj !! VETEM VETEM PER ZBATIMIN E KETE PROGRAMIT, TE CILIN ATANE E KAN R SHTRUAR SEPSE E DIJN THE DEFEKTIN E SHQIPRIS AP SP Molla. Veryshtë shumë bukur në media si kjo të botojë lajmet, por kur ndodh vërtet ATA LUAN DUAR TUAJ !!! Ato janë markë e cilësisë së parë, por ajo që qëndron prapa produktit (Shërbimi ndaj klientit, mënyra e komunikimit, proceset, ...) të rreshtit të 1-të. Oh, dhe në dyqan, plot ankesa të ndryshme në atë kohë, në tryezën time dy fëmijë me të njëjtin problem si unë, në pritje për t'u kujdesur ... ata tashmë panë fundin. Dhe siç më tha shitësi, të vetmit që mund ta zgjidhin janë menaxherët e dyqaneve ... mirë, sa e trishtuar që duhet të jesh i vrazhdë dhe të ngasësh pulën e shekullit që ata të të dëgjojnë.