Apple i jep homazhe Martin Luther King në faqen e saj zyrtare

molle martin luther king

Sot është dita e Martin Luther King në Shtetet e Bashkuara dhe Apple donin ta nderonin atë përmes faqes zyrtare të internetit. Në raste të rralla ne kemi parë uebfaqen e kompanisë të transformuar nga një ngjarje e veçantë. Diçka që filloi pas vdekjes së Steve Jobs dhe që rrallë është përsëritur. Por sot është një ditë e rëndësishme në Shtetet e Bashkuara dhe, si gjithmonë, Apple dëshiron të tregojë mbështetjen e saj publike për luftën për të drejtat e barabarta dhe të demonstrojë përkushtimin e saj ndaj diversitetit.

Në muajt e fundit, kompanitë e teknologjisë kanë qenë në qendër të vëmendjes së disa shoqatave që hetojnë nëse ka vërtet larmi në fuqinë punëtore. Me këtë gjest të thjeshtë, Apple tregon se vazhdon të luftojë në këtë departament. Sapo të hyni në web zyrtar i kompanisë në Shtetet e Bashkuara, ne hasim në një fotografi të Martin Luther King dhe një kuotë të famshme:

«Një nga pyetjet më këmbëngulëse dhe të rëndësishme në jetë është: Çfarë po bën për të ndihmuar të tjerët? ".

El CEO i Apple Tim Cook, Ai gjithashtu dëshironte t'i jepte një nderim të veçantë Martin Luther King përmes rrjetit social Twitter, në të cilin menaxheri është gjithmonë aktiv. Në një seri tweets, ne mund të shohim një fotografi tjetër të Luther King të shoqëruar me citatin e mëposhtëm:

"Ne duhet të mësojmë të jetojmë së bashku si vëllezër të zhdukemi së bashku si idiotë."


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.