Apple ka azhurnuar algoritmin e Apple Watch EKG në watchOS 7.2

Ne kemi biseduar tashmë ndryshimi i strategjisë që Apple bëri në lidhje me Apple Watch. Një pajisje që në fillim ishte shitur si një pajisje luksoze, tipike e orëve, dhe e cila u bë një pajisje e veshshme që na ndihmon në ditën tonë me monitorimin e shëndetit tonë. Aq sa ata shtuan mundësinë e kryerjes së elektrokardiogramave përmes Apple Watch, apo edhe matjen e oksigjenit të gjakut me modelet e reja të Apple Watch. E fundit: Apple sapo azhurnoi algoritmin EKG në versionin më të fundit të watchOS. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet.

El elektrokardiograma na lejon të zbulojmë parregullsi në ritmin e zemrës sonë, kur zbulohet, mat përsëri rrahjet e zemrës sonë dhe i dërgon një njoftim përdoruesit kur zbulohet një anomali. I ri watchOS 7.2, tashmë në versionin RC gati për tu lansuar, shtoni një version të ri të algoritmit i cili kontrollon elektrokardiogramën e Apple Watch, një algoritëm i ri që është shtuar gjithashtu në iOS 14.3 të ri. Algoritmi i ri do të lejojë aplikacionin e elektrokardiogramës të kontrollojë fibrilacionin atrial me ritme të larta të zemrës, të tilla si gjatë një ushtrimi sportiv.

Një shtesë shumë interesante, veçanërisht me qëllim të nisjes së Apple Fitness + që do të vijë me iOS 14.3. Një lançim që do të na lejojë të luajmë sporte në shtëpi nën një model abonimi Apple. Ata kanë arritur të përfshijnë trajnerë të shumtë për të na ndihmuar të stërvitemi me pajisjet tona Apple. Padyshim Apple Watch dhe të gjitha funksionet që ka për të kontrolluar shëndetin tonë do të jenë një pjesë kryesore në këtë Apple Fitness + të ri. Sigurisht, mbani në mend se tani për tani Apple Fitness + do të jetë në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara. Ne do t'ju mbajmë të informuar për momentin e mundshëm kur ky shërbim të nisë në të gjithë botën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.