Apple ka azhurnuar 'AirPort Utility' në versionin e saj 1.3.6

Ka shumë përdorues të bazave të gamës AirPort të cilët vuanin probleme të shkyçjes që kur versioni iOS 13 u azhurnua në pajisjet e kompanisë dhe kjo është arsyeja pse pas një sërë korrigjimesh në Apple ata kanë vendosur bateritë Y kanë lëshuar versionin e ri 1.3.6 për të përmirësuar stabilitetin dhe sigurinë përveç zgjidhjes së problemeve të lidhjes.

Isshtë e vërtetë që Apple i la mënjanë këto router disa kohë më parë, por kjo nuk është një arsye që përdoruesit të cilët vazhdojnë t'i shijojnë ata të kenë probleme dhe kjo është arsyeja pse lansohet ky azhurnim, të përmirësojë performancën dhe zgjidhjen e problemeve.

Shërbimi AirPort është azhurnuar që të gjitha pajisjet të funksionojnë si duhet. Tani nuk do të jetë e mundur të thuhet se Apple lë jashtë përdoruesit që kanë produkte të vjetra ose madje të vjetëruara, diçka që zakonisht e dëgjojmë vazhdimisht dhe që në këto raste tregohet se nuk është e vërtetë. Versioni i ri është në dispozicion për t'u shkarkuar për disa orë dhe sipas raporteve të para rregullon mbylljet e papritura përveç shtimit të zgjidhjeve për probleme të ndryshme të sigurisë.

Po ashtu është e vërtetë që hardueri i këtyre ruterëve ishte disi i vjetëruar në krahasim me disa routerë që mund të blejmë sot, por kjo nuk është arsye për të ndaluar përdorimin e tyre nëse ato funksionojnë për ne dhe në shumë raste mund të themi se ato janë edhe më të mira se ato të operatorëve ... Kjo është arsyeja pse Apple e bën këtë lloji i azhurnimeve dhe ka ende shumë përdorues që i përdorin ato sot. Versioni i ri i firmuerit i lëshuar nga Apple mund të instalohet duke përdorur aplikacionin iOS AirPort Utility.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.