Apple ka filluar të na njoftojë për rritjen e çmimeve për pajtimet në iOS

Ne e komentuam atë në podcastin e fundit, gjithnjë e më shumë zhvillues na lejojnë të "testojmë" aplikacionet në mënyrë që më vonë të shkojmë në pajtime të së njëjtës, ose të bëjmë një pagesë të vetme. Një politikë që mund të na pëlqejë pak a shumë, po, mos harroni se aplikacionet falas gjithashtu kanë një kosto dhe kjo zakonisht duhet të paguhet me të dhënat tona ... Apple lejon zhvilluesit të ndryshojnë çmimet e pajtimeve, por tani ata do të dërgojnë na një njoftim sa herë që kjo ndodh. Pas kërcimit, ne ju japim të gjitha detajet e ndryshimeve në politikën e re të abonimit Apple.

Siç e dini, ne jemi ata që duhet të anulojmë një pajtim para rinovimit të tij, dmth pajtimet rinovohen automatikisht nëse nuk kemi dhënë një urdhër tjetër. Dhe problemi është se zhvilluesit mund të rrisin (ose edhe më të ulët) çmimin e pajtimeve që ne kemi aktiv, prandaj rinovimi i tij do të ketë çmimin e ri. Apple sapo ka aktivizuar këto njoftime që do të na njoftojnë se zhvilluesi ka rritur çmimin e blerjeve brenda aplikacionit të saj, dhe për këtë arsye të tij abonim, dhe në rast të dëshirës për të vazhduar me të, ne do të duhet të paguajmë çmimin e ri. A nuk doni të paguani më shumë për të rinovuar pajtimin tuaj? Apple do të na lejojë të anulojmë pajtimin dhe ne do ta mbajmë atë aktive derisa të vijë koha për ta rinovuar atë. Një njoftim interesant që do të na bëjë të jemi më të vëmendshëm ndaj çdo ndryshimi në çmimet e pajtimeve tona.

Më duhet të them se nuk kam kapërcyer asnjë nga këto njoftime, kam disa pajtime aktive, por të gjitha ato duket se mbajnë çmimin në rinovime të njëpasnjëshme, por tani që zhvilluesit mund të rrisin çmimet mund të shohim njoftime të këtij stili më shpesh do të doja. Koha në kohë .. Dhe për ju, A keni humbur ndonjë njoftim me një ndryshim të çmimit në pajtimet tuaja?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Nga sa thoni ju, aplikacionet e pagesave nuk bëjnë tregti me të dhënat tona. A është kështu?

  1.    Louis Padilla dijo

   Në përgjithësi thuhet se nëse një produkt është falas, pagesa "je ti". Kjo nuk është gjithmonë rasti, por le të themi se është një përgjithësim mjaft i afërt me realitetin.