Apple ka përgatitur AirTags për më shumë se dy vjet

AirTag Isshtë një pajisje për të cilën ne po flasim për disa vite tani, ju do ta dini nëse gjatë gjithë kësaj kohe na keni shoqëruar gjatë gjithë lajmeve dhe thashethemeve që kompania Cupertino po na ofron dhe që ju transmetojmë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Sidoqoftë, megjithëse produkti mund të duket relativisht i thjeshtë, realiteti është se Apple i është dashur të bëjë punë të vazhdueshme prej disa vitesh për të kornizuar gamën e saj të re të gjurmuesve. Kompania Cupertino kërkoi miratimin e rregullatorit për AirTags dy vjet para se t’i niste ato.

Ndoshta, në nivelin hardware ideja ishte shumë më e lehtë për tu zbatuar sesa në nivelin e softuerit. Lloji i rrjetës rrjetë përmes Bluetooth që pajisjet e kompanisë Cupertino krijojnë rreth AirTag kërkuan azhurnime dhe veçanërisht një modernizim shumë kompleks të aplikacionit Kërko të iPhone, si dhe të produkteve të tjera të markës. Diçka dukej se nuk shkonte shumë mirë dhe Apple ka vonuar më shumë se dy vjet në fillimin e tij. Sidoqoftë, tani ata madje janë të shpejtë për të komentuar se pajisjet Android gjithashtu do të marrin pjesë në vendosjen e këtyre AirTags.

Gjatë gjysmës së dytë të vitit 2019 Apple tashmë po vinte në duart e FCC në Shtetet e Bashkuara të Amerikës informacionin e nevojshëm për të rregulluar dhe hedhur AirTags në treg, i cili thuhet së shpejti. Shumë për të punuar tani në një produkt që duket i dizajnuar për të kërkuar më shumë se çelësa, por sigurisht që kompania Cupertino së shpejti do të na vendosë dorë për dore në mënyrë që të mund të menaxhojmë edhe shtëpinë tonë të lidhur përmes HomeKit dhe të gjitha pajisjeve të përputhshme, Imagjinoni ta sillni iPhone tuaj në AirTag që keni në hyrje të shtëpisë dhe të gjitha dritat të fiken kur të largoheni, shumë mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.