Apple konfirmon ardhjen e iPhone 7 në vendet e reja

iphone7

A e keni tashmë iPhone tuaj të ri 7?, Pak nga pak kohët e pritjes po zvogëlohen dhe ka të ngjarë që shumë prej jush tashmë kanë marrë iPhone përmes Apple Store në internet. Dhe është që një lançim global i këtyre karakteristikave nuk është aspak i lehtë, është një proces i komplikuar logjistik që shpesh mund të na irritojë, për shkak të kohërave të pritjes ...

Sigurisht, Apple vazhdon me strategjinë e saj të lançimit për iPhone të ri 7, një strategji që, si në raste të tjera, po ngec në mënyrë që të lançojë iPhone 7 të ri në të gjithë botën, edhe pse është e vërtetë që kësaj here vendosja po bëhet shumë më e shpejtë . Pas kërcimit ju themi se cilat janë ato të reja vendet që janë pjesë e "valës së katërt" të lansimit të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të ri ...

Dhe është se jo të gjithë jetojmë në Spanjë, ose në një nga vendet e lansimit të iPhone 7 (të cilat ishin mjaft), mos u dëshpëro, iPhone 7 do të mbërrijë shumë shpejt. A lançimi që shoqëron serinë e re Apple Watch 2Kështu që mund të largoheni nga Apple Store me të dy pajisjet nën krahun tuaj, ose më mirë nën dorën tuaj. Dëshironi të dini kur iPhone 7 i ri do të shitet në vendin ku jeni? kalendari qëndron kështu:

 • Tetor 14: Makao, Maqedoni, Malajzi, Mal i Zi dhe Turqi.
 • Tetor 15: Jordania dhe Omani.
 • Tetor 20: Izraeli dhe India.
 • Tetor 21: Madagaskar, Marok, Muricio, Uganda dhe Tajlandë.

Datat që Apple ka komunikuar në Kaliforni dhe që na tregojnë interesin që djemtë e Cupertino kanë në tregun aziatik. A tregu në zhvillim në të cilin pozicionimi i një pajisjeje të tillë si iPhone, ose smartphone, është thelbësore për të krijuar një imazh të markës. Ne do të vazhdojmë t'ju informojmë për datat e lëshimit në vendet e tjera, që nga rruga ne ende nuk dimë asgjë për lëshimin në vendet e tjera amerikane.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ndërmarrje dijo

  Unë e kam kërkuar në Gjykatën Angleze që ata të më japin një afat për 31 Dhjetor dhe në dy vende të tjera, por asgjë, unë mendoj se para fundit të muajit tjetër askush nuk më telefonon, është e zezë matte 7 plus 128 GB, kështu që të pres për ato më shumë vende nëse nuk mund të furnizojë as ato që ka tashmë.

 2.   Ndërmarrje dijo

  Vitin e kaluar mora një që ishte aty për të mos pritur dhe këtë vit kisha 4,7 të zezën në dorë por nuk më bind, dua të vërej një ndryshim dhe po shkoj për plusin që është ai që dua, por kjo nuk është një mungesë e aksioneve është një strategji për t'u bërë më e dëshirueshme, është e njëjtë çdo vit,

 3.   Byron dijo

  Në Kolumbi ata e njoftuan atë më 21 tetor në Claro dhe Movistar