Apple konfirmon dështimin e datës. Ju tashmë po punoni për një zgjidhje

ios-date-ok

Dita e fundit 11 ishte e bëri të njohur një problem në të cilin nëse konfigurojmë një datë nga 1970, një iPhone, iPod Touch ose iPad mund të mos jenë në gjendje të rinisin. Në fillim nuk duket si një dështim shumë serioz, pasi askush nuk do të konfigurojë një datë tjetër përveç asaj aktuale dhe më shumë duke marrë parasysh që mund tulla pajisja jonë, por është shqetësuese, pasi kushdo që e njeh dështimin mund të bëjë shaka pa hir të caktimit të kësaj date në pajisjen tonë.

Disa orë më vonë, dhe si zakonisht, ajo ishte tashmë në dispozicion un shkulje nga Cydia që parandaloi këtë defekt e ktheu iPhone në një tullë të bukur dhe të shtrenjtë. shkulje Quhet BrickingDate dhe paraqitja e hershme e tij na bëri të mendojmë se problemi i datës nuk ka një zgjidhje të vështirë. Apple tashmë ka konfirmuar zyrtarisht ekzistencën e këtij defekti dhe e ka bërë atë në faqen e saj zyrtare, duke siguruar që ajo tashmë është duke punuar në të dhe që një azhurnim i softuerit që pritet të vijë do të zgjidhë, një herë e përgjithmonë, një defekt që kishte qenë me ne për një kohë të gjatë koha (megjithëse ishte e panjohur).

data e konfirmimit-dështimit

Nëse e keni ndryshuar datën në maj 1970 ose më herët dhe nuk mund të rifilloni iPhone, iPad ose iPod Touch.

Ndryshimi manual i datës në maj 1970 ose më herët mund të parandalojë që pajisja juaj iOS të ndizet pas një reboot.

Një azhurnim i ardhshëm i softuerit do të parandalojë që kjo çështje të ndikojë në pajisjet iOS. Nëse e keni këtë problem, kontaktoni Mbështetjen e Apple.

Përgjigja e Apple ka ardhur si e tillë vetëm katër ditë pasi dihet kjo e mete Shtë e qartë se nëse një problem tashmë na ka prekur, çdo afat është tashmë tepër vonë, por është gjithashtu e vërtetë që Apple, si zakonisht, është përgjigjur shpejt. Gjithçka duket se tregon se iOS 9.3 do të dalë së bashku me iPad Air 3 dhe iPhone 5se, kështu që ka të ngjarë që në çdo moment iOS 9.2.2 të dalë në treg vetëm për të korrigjuar dështimin e datës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Danny85 dijo

  Duket shumë e rastësishme ose e dyshimtë që ata lëshojnë 9.2.2 për të mbuluar një gabim që kërkon kohë dhe që tani ne e zbulojmë, për të mbuluar jailbreak 9.2.1? Dhe ata do të fillojnë iOS 9.3 me sa duket në 15 Mars, ne duhet të presim për jailbreak 9.3 për një muaj akoma ... Sa më afër është data për një jailbreak të lirohet, në fund ajo është më e largët dhe diçka del kështu se nuk mund të nisë ...

 2.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Dhe për të instaluar një copë toke të mjerueshme ata bëjnë një kështu? Unë jam duke halucinuar
  Krejt absurde, një marrëzi totale.
  Paj cydia patch dhe zgjidhur, faleminderit jailbreak!