Apple e konfirmon atë: iPhone 7 do të paraqitet në 7 Shtator

ngjarja-7-shtator

Confirmedshtë konfirmuar tashmë, spekulimet dhe thashethemet kanë mbaruar: Apple do të prezantojë iPhone 7 dhe 7 Plus të ri në 7 shtator. Kjo sapo u njoftua për media dhe numërimi mbrapsht ka filluar. Ka ardhur koha të dimë se çfarë Apple ka përgatitur për ne për këtë fundvit. A do të konfirmohet hapësira e zezë? A do të ketë patjetër një model Plus me një kamerë të dyfishtë apo do të kemi edhe një model Pro siç është komentuar? Çfarë do të ndodhë patjetër me lidhësin e foleve të kufjeve? Këto dhe shumë thashetheme të tjera do të konfirmohen ose mohohen atë ditë.

prezantim-iphone-87

Një ngjyrë e re blu "Deep Blue" ose ngjyra e zezë hapësinore shumë më e errët se grija aktuale mund të shtohet në gamën e ngjyrave të disponueshme për iPhone, duke ndihmuar kështu të harrosh pak zhgënjimin fillestar me një dizajn të vazhdueshëm që do të zgjasë kështu përtej dy viteve tradicionale. Përveç kësaj, ekziston edhe pyetja nëse butoni i fillimit do të vazhdojë të jetë mekanik si më parë ose do të ketë mekanizmin Trackpad, me sensorë presioni që lejojnë të kryhen veprime të ndryshme në varësi të forcës me të cilën e shtypim atë. Lidhësi i foleve të kufjeve tani konsiderohet se mungon, por nuk e dimë cilat kufje do të përfshijë Apple, apo nëse thjesht do të zgjidhë problemin me një përshtatës. Kamera e përmirësuar e iPhone 7 dhe kamera e dyfishtë e 7 Plus, e cila gjithashtu mund të ketë një Lidhës Smart, megjithëse nuk e dimë saktësisht pse. Uchshtë bërë shumë për iPhone-ët e rinj dhe tani është koha për të dëgjuar dhe parë.

Nëse ngjarja ndodh më 7 shtator, sipas vlerësimeve të shumë njerëzve, IPhone mund të dalë në shitje në 16 të të njëjtit muaj, duke filluar rezervimet përmes internetit në 9 Shtator, vetëm një javë më parë. iOS 10 GM mund të dalë në treg më 7 shtator, me versionin përfundimtar të disponueshëm për të gjithë përdoruesit një javë më vonë, më 14. Por këta të fundit janë akoma thashetheme, kështu që do të duhet të presim që Keynote të shohë se cilat janë planet. Manzana.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mylo dijo

  Mirë! Të presim me shumë optimizëm. Unë dua që Apple të befasojë këtë herë.

 2.   Silux dijo

  Shihet qartë. Ata jashtë qarqeve të fokusit formuan logon e sipërme të mollës përfaqëson meklra në aparatin tim sidomos në hapjen e saj më të madhe, por ai imazh tregon shumë më tepër, duke parë ngjyrat, ato janë të njëjta, (dhe mendoj se nuk mungon asnjë ton) sesa ato që shfaqen në Siri, bëni provën, bisedoni me siri, do të shihni se valët e ngjyrave të siri përputhen me ngjyrat e imazhit.

  mos harroni se me IOS 10 Sirise hapet për palët e treta, në beta nuk është testuar sepse është çështje e azhurnimit të zhvilluesve. Shtë e qartë që zhvilluesit e aplikacioneve kryesore kanë një vrimë në këtë fjalim kryesor, unë mund të imagjinoj një gjysmë kryesore me komanda Siri nga aplikacione të palëve të treta, domethënë, hej Siri rezervoni një dhomë në hotelin më të lirë në Barcelona dhe kërkoni një makinë për të njëjtin destinacion. Mund ta imagjinoni rezultatin?

 3.   Btoelena dijo

  Unë e di që diçka e mrekullueshme do të vijë nga Apple në iPhone-in e ri Unë kam pasur të gjitha degët e iPhone dhe më besoni se nuk kam asnjë ankesë për këto pajisje. Dhe një tjetër gjë që unë gjithmonë përpiqem të shes iPhone-in e mëparshëm që thjesht të bëj një ndryshim dhe ta marr atë dhe të përfitoj shumë nga këto Smartphone 