Apple konsideron blerjen e NextVR

NextVR

Për një kohë të gjatë, Apple ka blerë disa kompani që janë të lidhura drejtpërdrejt me realitetin virtual ose inteligjencën artificiale për të përmirësuar produktet, shërbimet e saj dhe madje edhe për të prodhuar produkte të reja. Në këtë rast kompania NextVR shfaqet në listën e blerjeve të mundshme të Apple këto ditë dhe kjo është një kompani që është e vendosur në Kaliforni dhe është përqendruar në realitetin virtual.

NextVR mund të jetë pjesë e Apple në ditët ose javët e ardhshme siç tregohet nga media të ndryshme dhe është se thashethemet në lidhje me syzet e mundshme të realitetit të shtuar të kompanisë janë gjithashtu këto ditë në faqen e parë të shumë mediave që ne ndjekim çdo ditë të nënshkrimit . Mund të themi se në NextVR ata kanë përvojë më se të mjaftueshme me realitetin e shtuar dhe kjo është se ata kanë punuar me këtë teknologji për më shumë se 10 vjet dhe duke shtuar njohuritë e tij në sport.

Kjo kompani sot ka disa marrëveshje bashkëpunimi me kompani të nivelit të lartë si: NBA, Fox Sports, Wimbledon dhe partnerë të tjerë sportivë. Në këtë kuptim, mund të themi se nuk është një firmë e re që nuk ka përvojë në sektor dhe kjo është arsyeja pse vlerësimet e vlerës që ka kjo kompani sot janë të paktën 100 millones de dólares. Padyshim që kjo është një shumë e përafërt dhe ne nuk jemi të qartë se Apple do të paguajë këtë shifër për NextVR, në çdo rast është diçka që nuk do të bëhet publike nëse blerja kryhet. Nga ana tjetër, nuk ka asnjë konfirmim të kësaj blerjeje, aq më pak, është thjesht një thashethem i ri që do të shohim nëse përfundon i konfirmuar apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.