Apple gjithashtu lëshon beta 6 të watchOS 3, tvOS 10 dhe macOS Sierra

Kryetari i Programit të softuerit Apple Beta Disa minuta më parë kemi publikuar informimin në lidhje me fillimin e beta-s së gjashtë për zhvilluesit dhe publikun e pestë të iOS 10 dhe kemi rrëfyer se nuk na ka kapur në befasi, duke dhënë si arsye dështimin e bezdisshëm të Dock që bën ikonat dhe teksti dridhet, sfondi zhduket dhe bën gjëra të çuditshme. Ajo që na ka zënë pak më shumë në befasi kanë qenë ato beta të reja të tvOS 10, watchOS 3 dhe macOS Sierra.

Në të tre rastet është beta e gjashtë. Ajo e macOS ka një version publik, por tvOS dhe watchOS lëshohen vetëm për zhvilluesit. Në këtë kohë nuk e dimë se çfarë lajmi kanë përfshirë në betat e reja, por është për t'u habitur që ata kanë mbërritur në të njëjtën kohë me betën e gjashtë të iOS 10. Ne nuk mund të përjashtojmë mundësinë që Apple të ketë përfshirë një siguri të madhe defekt, megjithëse mund të mendojmë gjithashtu se sistemi i ri operativ beta për gjeneratën e katërt Apple TV, Apple Watch dhe kompjuterat Apple kanë mbërritur si një azhurnim i vogël.

Beta 6 e watchOS 3 dhe tvOS mbërrijnë së bashku me atë të macOS Sierra.

Ndërsa prisja të dija të gjitha lajmet e versioneve të reja dhe të konfirmoja nëse ato kanë përfshirë ndonjë copë toke të rëndësishme sigurie, duhet të pranoj se kam ndjesinë që Apple është përqendruar në korrigjimin e defekteve të beta të gjashtë të iOS 10 për t'i rregulluar ato sa më shpejt të jetë e mundur dhe ju keni lëshuar betat e tre sistemeve të tjera operative me shumë pak rregullime në mënyrë që të gjithë të kenë numërimin e njëjtë. Duket marrëzi, por gjërat e çuditshme na kanë ardhur nga Cupertino.

Si gjithmonë, paralajmëroni se, megjithëse tashmë janë beta të avancuara, ne nuk rekomandojmë instalimin e tij Nëse nuk jeni zhvillues ose nuk i dini rreziqet me të cilat do të përballeni. Në çdo rast, nëse vendosni të provoni ndonjë prej betave të reja, mos hezitoni të lini përvojat tuaja në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.