Apple lëshon beta të dytë të iOS 10 për zhvilluesit

iOS 10 beta

Te pakten. Duke marrë parasysh që zhvilluesit e kanë atë të disponueshëm që prej 13 qershorit, nuk ka pasur ndonjë surprizë të madhe: Apple lansoi disa minuta më parë iOS 10 beta 2 për zhvilluesit. Lëshimi ka ndodhur 22 ditë pas beta-s së parë dhe të martën, ditën në të cilën ato të Cupertino zakonisht hedhin në treg versionet e reja. Isshtë tashmë në dispozicion nga qendra e zhvilluesve të Apple ose përmes OTA, që do të thotë se do t'u shfaqet të gjithë atyre përdoruesve, zhvilluesve ose jo, të cilët kishin instaluar beta e parë në iPhone, iPod Touch ose iPad.

Versioni publik ende nuk ka arritur. Siç njoftoi Apple në WWDC, versioni për përdoruesit jo-zhvillues do të mbërrijë diku në korrik, ka shumë të ngjarë vetëm dy javë nga tani. Në teori, kjo beta është vetëm për zhvilluesit, por ashtu si me versionet më të fundit, çdo përdorues që instalon profilin e softuerit beta në iPhone të tyre do të jetë në gjendje të instalojë këtë version. Nuk mund të instalohet me iTunes nëse nuk keni të instaluar beta Xcode 8.

IOS 10 beta 2 tani i disponueshëm

Nga ajo që komentojnë lexuesit e iPhone News dhe atë që unë kam qenë në gjendje të verifikoj për veten time, beta e parë e iOS 10 funksionon shumë më mirë sesa pritej. Një pjesë e këtij përmirësimi ka të ngjarë të jetë për shkak të Apple nuk e kriptoi bërthamën iOS 10. Në fakt, një nga arsyet që njerëzit e Cupertino kanë dhënë për moskriptimin e bërthamës së versionit të fundit të sistemit të tyre operativ celular është përmirësimi i performancës së përgjithshme të sistemit.

Siç themi gjithmonë, ne nuk rekomandojmë instalimin të kësaj beta ose të ndonjë programi tjetër në fazën e testimit nëse nuk e bëni atë duke ditur rreziqet me të cilat përballeni, të cilat mund të jenë mbyllje të papritura, konsum i tepërt ose paqëndrueshmëri e përgjithshme. Nëse pavarësisht gjithçkaje vendosni ta instaloni, mos hezitoni të lini përvojën tuaj në komente. Ne do të përpiqemi të mësojmë për të gjitha lajmet që vijnë me iOS 10 beta 2 dhe do të informojmë për të gjitha ato sa më shpejt të jetë e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Veglat e palëve të treta duken mirë! Vegla e Lajmeve gjithashtu është shfaqur, por jo Aplikacioni! Dhe gjithashtu tani duke rrëshqitur njoftimet në trampolinë mund të rrëshqasësh djathtas dhe të shikosh Widgets! A ka parë dikush ndonjë lajm më shumë ???

 2.   Keyner Duster dijo

  Në iPhone 6s tim ka një stabilitet dhe rrjedhshmëri më të mirë të sistemit. Supershtë super i shpejtë, deri më tani nuk është rifilluar siç ka ndodhur me Beta 1. Për më tepër, ka pothuajse 600 MB që sjell Beta 2.

  Deri më tani jemi duke bërë mirë, Apple.

 3.   Delby pichardo dijo

  Përshëndetje, kur mendoni se Apple do të nisë beta-në e publikut?

 4.   Carlos dijo

  Gjithashtu kur zhbllokoni iPhone, kyçi shkon anash dhe shfaqet fjala Hape, para se të zhdukej vetëm bllokimi

 5.   Imazhi i mbajtësit të vendit Rafael Pazos dijo

  Ne kemi një lloj prekjeje 3D kur rrëshqisni njoftimet poshtë, e vërteta është se është mjaft mirë Hahahaha! E vetmja gjë që del nga 3D Touch virtual në Qendrën e Njoftimeve !!!

  Përshëndetjet e dërguara nga një iPhone 6 me iOS 10 beta 2 !!

 6.   Hektor Sanmej dijo

  Zoti te ka degjuar Paul !!! Te pakten !!!!!! 😀

  1.    Paul Aparicio dijo

   E shihni. Kur morën vesh që ekipi i kërkim-shpëtimit do të drejtohej nga Chuck Norris, ata goditën butonin xD

   Një përshëndetje.