Apple lëshon betën e dytë të iOS 11.2 për iPhone X

Dje shumë ishin përdoruesit që më në fund morën duart e tyre në iPhone X, rinovimi i shkëlqyeshëm që shumë përdorues po prisnin nga Apple. Pas lëshimit të versionit përfundimtar të iOS 11.1, Apple aktualisht po punon në iOS 11.2, një version që aktualisht është në beta-në e dytë.

Apple lëshoi ​​këtë javë beta të dytë të iOS 11.2, një beta që është gjithashtu në dispozicion për zhvilluesit me një iPhone X, pasi Apple lansoi versionin e pajtueshëm me iPhone X disa orë më parë. Në këtë mënyrë, zhvilluesit që kanë iPhone X tani mund shkarkoni beta më të fundit të iOS 11.2 dhe provoni funksionimin e aplikacioneve tuaja pa qenë e nevojshme të përdorni emulatorin Xcode.

Këtë javë Apple ka lëshuar beta të dytë të iOS 11.2 për zhvilluesit dhe përdoruesit e beta publik, një beta që nuk ishte në përputhje me iPhone X, në mënyrë që zhvilluesit që kishin instaluar atë version në iPhone të tyre të vjetër të mos mund të rikthenin të dhënat në pajisjen e re, që nga kutia u azhurnua në iOS 11.1, dhe siç e dimë të gjithë, Apple nuk lejon të rivendosë një kopje e sigurisë nga një version i mëvonshëm në një të mëparshëm si në këtë rast.

iOS 11.2 rregullon të metën e zbuluar në kalkulatorin, një gabim që shkaktoi që kur shtypni disa numra dhe simbole të operacioneve shpejt disa prej tyre ndaluan së funksionuari, për shkak të një problemi me animacionet, animacione që janë eliminuar plotësisht. Kjo beta e re iOS gjithashtu na ofron lajme në Qendrën e Kontrollit kur po luajmë përmbajtje në Apple TV dhe emoji i kamerës është rimodeluar dhe një animacion i ri është futur në efektet e Fotove Live që bëjmë me iPhone-in tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.