Apple lëshon beta të katërt të iOS 10.1

ios-10-1

Ndryshe nga raste të tjera, ato të Cupertino po lançojnë beta të ndryshme të versioneve të ardhshëm të sistemeve operative të kompanisë në mënyrë të pavarur. Deri më tani ishte ora 10 e mëngjesit, me kohën e San Franciskos dhe serverat filluan të ofronin beta të reja për të gjithë përdoruesit që ishin regjistruar në programin publik beta ose që ishin zhvillues. Disa orë më parë, Apple ka lëshuar iOS 10.0.3 një azhurnim të vogël, për të zgjidhur problemet që përdoruesit e Verizon po përjetonin në Shtetet e Bashkuara, ku nuk kishte asnjë mënyrë që ata të lidheshin me rrjetet LTE, një problem që disa përdorues po përjetojnë gjithashtu në Kinë.

Disa minuta më parë, Apple lansoi beta i katërt dhe iOS 10.1 për zhvilluesit dhe përdoruesit e beta publik, beta që tashmë përfshin modalitetin e portretit të iPhone 7 Plus të ri, i cili na lejon të mjegullojmë sfondin e fotografive sikur të ishte një aparat fotografik refleks. Ky funksion ishte një nga ata që tërhoqi vëmendjen më të madhe gjatë mbajtjes së fjalës së fundit dhe do të jetë në dispozicion për të gjithë përdoruesit e iPhone 7 Plus para fundit të vitit, siç u njoftua në fjalën kryesore.

Risitë kryesore që do të na sjellë ky azhurnim i parë i madh i iOS 10.1 na ofron një ndërprerës të ri në funksionin e hyrjes, një opsion që na lejon të zvogëlojmë lëvizjen brenda aplikacionit të mesazheve dhe në efektet e ekranit, një funksion që ende sot nuk e kishte janë zbatuar. iOS 10.1 gjithashtu do të lejojë zhvilluesit Merrni të dhëna barometrike të presionit nga iPad Air 2, iPad mini 4 dhe iPad Pro.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Fran (@ Juan_Fran_88) dijo

  Në iPhone tim 6 ai azhurnim nuk del 10.0.3

  1.    Salla Ignatius dijo

   Ky azhurnim është vetëm për iPhone 7 dhe 7s, për shkak të problemeve të kësaj pajisje me Verizon në Shtetet e Bashkuara.

 2.   Chusan dijo

  Beta e ios 10.1 ka një defekt në miniaplikacionin e hartës, as vendi i parkimit dhe as destinacionet e ardhshme nuk shfaqen