Apple lëshon arritje speciale të falënderimeve

Arritjet e Falënderimeve

Ata prej jush që kanë orën e kompanisë tashmë do t'i dinë mirë këto arritje, ato janë medalje dixhitale që ju jep aplikacioni Activity kur kryeni ushtrime ose aktivitete të caktuara. Apple tashmë kishte njoftuar shumë kohë më parë se do të niste arritje të veçanta në varësi të stinëve, dhe e para prej tyre tashmë ka mbërritur, dhe kjo është Aplikacioni i Aktivitetit do t'ju japë një medalje në 24 Nëntor, e cila gjithashtu do të shoqërohet me një dhuratë të vogël nëse kryeni aktivitetin specifik që do t'ju tregojmë më tej. Withoutshtë pa dyshim metoda më e mirë për amerikanët që të djegin gjelin e detit që do të hanë në Falënderimet.

Për të përballuar sfidën do të duhet të vrapojmë ose të ecim për jo më pak se 5 kilometra, në këtë mënyrë do të zhbllokohet arritja, do të na jepet medalja dhe një dhuratë e vogël e përbërë nga një çantë ngjitësesh për iMenssage. Ju nuk do të duhet të bëni asgjë paraprakisht, thjesht ecni ose vraponi 5 kilometrat e specifikuar më 24 nëntor dhe ora do t'ju njoftojë se keni zhbllokuar arritjen, si gjithmonë, duke aktivizuar animacionin përkatës për t'ju dhënë medaljen përkatëse. Sidoqoftë, tani vjen ajo që duket se është një lajm i keq.

Dhe a është kjo tani për tani dihet vetëm që përdoruesit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë në gjendje të hyjnë në arritje, me sa duket mund të zhbllokohet vetëm në vendet ku festohet Falënderimet. Sidoqoftë, nuk është informacion i hapur, pasi është e mundur që arritja të zgjerohet edhe në vendet e tjera në botë, ne nuk e dimë qëllimin e iniciativës ose kufizimet e saj, kështu që ju ftojmë të hidhni një vështrim në Apple Watch gjatë këtyre ditëve për të parë nëse mund ta zhbllokoni këtë arritje të veçantë dhe na tregoni përmes Twitter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.