Apple lëshon iOS Beta të Shtatë për Zhvilluesit dhe Publikisht

ios-10-beta-7

Duket se djemtë e Cupertino do të marrin pushime, pasi që dje në minutën e fundit kompania me bazë në Cupertino nisi një beta të re ios 10, këtë herë publikisht dhe për zhvilluesit, me një numër tjetër beta por që është i njëjti version për të gjithë Apple ka lëshuar beta e shtatë për zhvilluesit, e gjashta për përdoruesit publik cKatër ditë pas lëshimit të beta-s së gjashtë për zhvilluesit dhe e pesta për përdoruesit publik, kështu që duket se inxhinierët e kompanisë kanë shkuar me pushime dhe nuk do të lëshojnë ndonjë beta të re javën e ardhshme.

Kjo beta e re Hap dy muaj pas nisjes së iOS beta-së së parë, i destinuar vetëm për zhvilluesit dhe që Apple prezantoi në Keynote të fundit të WWDC, ku kompania me bazë në Cupertino prezantoi të gjitha lajmet që do të vijnë nga dora e modeleve të reja të iPhone. Megjithëse sipas thashethemeve të fundit nuk do të jetë pajisja e vetme që do të prezantohet në fjalën e ardhshme, pasi thashethemet e reja sugjerojnë që kompania gjithashtu planifikon të lançojë gjeneratën e dytë të Apple Watch, i cili si një risi kryesore do të integrojë një GPS çip

Kjo beta e re, si për zhvilluesit ashtu edhe për përdoruesit e programit publik beta, është në dispozicion përmes OTA (Në ajër), kështu që nëse nuk është shfaqur tashmë në terminalin tuaj, nuk do të duhet shumë për të arritur. Rreth lajmet që na sjell kjo beta e fundit Ne e detajojmë atë më poshtë:

 • Transkriptimi i mesazheve zanore që marrim, i disponueshëm vetëm në iPhone 6s, iPhone 6s Plus dhe iPhone SE, ku gjuha Siri është anglishtja e Shteteve të Bashkuara ose Kanada.
 • Sinkronizimi i fytyrës së fotografisë nuk është i disponueshëm përmes iCloud Photo Library
 • Vendndodhja gjeografike përmes uebit tani kërkon HTTPS në iOS dhe macOS për të shmangur përdorimin me qëllim të keq të këtij opsioni.
 • Swift Playgrounds është përfshirë në këtë beta të fundit, si dhe të parën për iPad dhe përmban dy mësimet e para Mëso të Kodifikojmë Pjesën 1 dhe 2.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pushoni dijo

  Përshëndetje djema, ata ishin jashtë linje për disa ditë. Shpresoj se gjithçka është në rregull.

  Edhe pse lajmi është vonë, nuk është i keq.
  të fala

  1.    Ignacio Sala dijo

   Ne kemi bërë mirëmbajtje në blog, prandaj dje dhe një pjesë e sotme nuk kemi qenë në gjendje të shkruajmë.

 2.   Edu dijo

  Ne minutin e fundit ? Hahaha nëse kjo do të dilte të Premten në 12 të mëngjesit mendoj

 3.   Ndërmarrje dijo

  Epo, po, unë kalova nëpër faqe dhe asgjë të njëjtë dhe duke lënë një azhurnim më shumë të së njëjtës faqe pa rinovuar një rresht, edhe faqet e tjera në një pozitë shumë më të keqe azhurnuan lajmet së pari, mirë do të jetë për pushime, ne të gjithë duhet të pushojnë.

 4.   Cristobal dijo

  Asgjë nuk ju duket, botoni atëherë !!!!

 5.   iOS-të dijo

  Dhe çfarë ndryshimi bën. Ata ishin në mirëmbajtje ose duke pirë një birrë, asgjë nuk ndodh, zotërinj, ne jemi në verë që kjo beta do të importojë, nëse është më shumë e njëjtë, iPhone juaj do të hapë gjithashtu njoftimin.